دشمن به دنبال ضربه زدن به اقتصاد است

دشمن به دنبال ضربه زدن به اقتصاد است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در دیدار با استاندار لرستان و معاونان که به مناسبت آغاز هفته دولت برگزار شد، اظهارکرد: هفته دولت به یک معنا یادآور نام دو خدمتگزار مخلص، شهیدان رجایی و باهنر است.

وی با اشاره به اینکه گفتار و رفتار شهیدان رجایی و باهنر نام آنان را ماندگار کرد چراکه منش این شهیدان در راستای اجرای شاخص‌های حکومت علوی، نفی تبعیض و تلاش در جهت جایگزینی ضوابط به روابط بود، اضافه کرد: هر کس بر این شاخص‌ها حرکت کند علاوه بر ذخیره توشه اخرت، موجب مقبولیت مردم می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با یادآوری اینکه در هفته دولت باید به مجموعه دولت تبریک گفت چراکه اداره کشور با جمعیت ۸۰ میلیون و با مشکلات مختلف وظیفه سنگینی است، افزود: هفته دولت فرصتی برای ارزیابی، نگاه به نقاط ضعف و قوت است کمااینکه حل مسائل اقتصادی کشور مسئله نخست کشور و استان لرستان است.

شاهرخی با اشاره به اینکه دشمن به دلیل برخی از امور، بر اقتصاد ما متمرکز شده و به دنبال تضعیف اقتصاد است و از طرفی ما به دنبال تقویت کشور هستیم، افزود: ۱۴۵۰ میلیارد تومان آقای نوبخت در ۲۰ بهمن سال گذشته برای طرح‌های نیمه تمام در نظر گرفته بود که باید میزان تخصیص این اعتبار رسانه‌ای شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با یادآوری اینکه برای حل مسئله اول کشور که اقتصاد است باید کار کارشناسی، انبوه و متراکم انجام داد، تصریح کرد: کارگزاران خود را وقف نظام کنند، وقف بدین معناست که وقتی مسئولیتی قرار گرفتیم خودمان نفعی نبربم، چراکه وقف، حبس مال برای دیگران است.

شاهرخی گفت: در دولت جدید کار انبوه، کار متراکم و خود را شبانه‌روزی وقف امور کردن مسئله اساسی است و در کار شبانه‌روزی محور ما اقتصاد مقاومتی و توجه بر تولید داخلی است.

وی با اشاره به اینکه وقتی اقتصاد مقاومتی به میان می‌آید چیزی شبیه جنگ نظامی است، تصریح کرد: در جنگ نظامی باید سنگر خود را از آسیب دشمن حفظ کنیم از طرفی اگر جلو نرویم دشمن جلو می‌آید در اقتصاد مقاومتی هم توانمندسازی با رونق تولید داخل و اشتغال حاصل می‌شود

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی نیازمند مراقبت دائم هستم و راهکار اول حفظ وضع موجود صنایع است، افزود: محور توانمندسازی سنگر اقتصاد مقاومتی حفظ وضع موجود مجموعه‌ها و صنایع فعال است و حفظ آنان مانند کسی است که در زمان جنگ، سر پست نگهبانی است‌

شاهرخی، تلاش همه جانبه برای جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و تعیین زمان برای شروع به کار کارخانجات تعطیل شده استان را از دیگر محورهای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: گاهی یک صنعت، هکتارها زمین در بر گرفته و چهره اقتصادی استان را مخدوش کرده از طرفی مالکان آنان تحرک کافی برای شروع به کار را ندارند لذا دستگاه قضایی باید برای شروع به کار آنان زمان خاصی را مشخص کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به اقتصاد است و باید با کار علمی و اتحاد دستگاه اجرایی و قضایی و مدیریت جهادی به رونق تولید کمک کرد، ادامه داد: بستر فعالیت جوانانی که به دنبال فعالیت اقتصادی سالم هستند فراهم شده و موانع از سر راه آنان برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه غفلت و بی‌تفاوتی در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی، اقتصاد مردم را تضعیف کرده است، تصریح کرد: نباید تولیدات داخل استان فاقد صنایع تولیدی باشند چراکه با ایجاد صنایع تبدیلی اقتصاد مردم قویتر می‌شود.

شاهرخی با یادآوری اینکه لرستان نیازمند تحول و جهش است، ادامه داد: اتحاد و انسجام در همه سطوح و لایه‌های دستگاهی و اتحاد در لایه‌های مختلف اجتماع باید مورد توجه قرار گیرد از طرفی میزان اشتغالی که به دنبال آن افراد بیمه شده‌اند نیز باید رسانه‌ای شود.

اخبار مرتبط

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

فراکسیون حزب‌الله: نمی‌گذاریم دشمن صهیونیستی به خواسته‌اش برسد

0 نظر

ارسال نظر

capcha