تجلیل از پیرغلامان حسینی یک راهبرد فرهنگی

 تجلیل از پیرغلامان حسینی یک راهبرد فرهنگی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در آیین رونمایی از پوستر هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی با بیان اینکه هر کاری که باعث افزایش علاقه جوانان به دستگاه امام حسین باشد کاری ارزشمند و پسندیده است، اظهار داشت: همان گونه که تجلیل و تقدیر از سایر نخبگان و هنرمندان در جشنواره ها یک راهبرد تلقی می شود، تجلیل از پیرغلامان حسینی هم یک راهبرد فرهنگی به حساب می آید.

امام جمعه تبریز افزود: پیرغلامان امام حسین علیه السلام که در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی و به عنوان مبلغان دین نبوی تلاش می کنند، باید تجلیل شوند.

وی تجلیل و تقدیر از پیرغلامان و دست اندرکاران هیات های حسینی، مداحان و پیرغلامان و خادمان حسینی را یک ضرورت دانست و گفت: پیرغلامان حسینی عمر گرانمایه خود را در مکتب قرآن و عترت سپری کرده اند و فعالیت های بسیار ارزشمندی در چند دهه گذشته انجام داده اند.

آل هاشم با بیان اینکه تاخیر در زمان برگزاری و همچنین شرایط خاص کرونایی این همایش را تحت تاثیر قرار خواهد داد، گفت: تلاش های صادقانه پیرغلامان حسینی که برای تربیت نسل جوان در حوزه مداحی داشته اند بسیار ارزشمند است و باید در حاشیه این همایش باید به آن توجه شود چرا که این انسان های بزرگ عمری فداکاری کرده اند، شایسته تقدیر هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به نقش رسانه ملی در تبیین جایگاه پیرغلامان در جامعه تاکید کرد: صداوسیما باید در طول سال این شخصیت های ارزشمند را به جامعه حسینی معرفی کند و از این طیف اثرگذار تجلیل کند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: میزبانی از هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی برای استان ما یک افتخار است.

در این مراسم از پوستر هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی رونمایی شد.

اخبار مرتبط

آغاز به‌کار هجدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی با حضور 20 میهمان خارجی در تبریز

۱۲۰۰ نوجوان مداح در پانزدهمین آیین تجلیل از «نوگلان حسینی» شرکت کردند

۱۶ هزار پیشکسوت دفاع مقدس گلستانی تجلیل می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha