پدر شهید ابراهیمی و مدیر اسبق حوزه‌های علمیه قزوین درگذشت

 پدر شهید ابراهیمی و مدیر اسبق حوزه‌های علمیه قزوین درگذشت

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌ سیدموسی ابراهیمی مدیر اسبق حوزه‌های علمیه قزوین و پدر شهید ابراهیمی، بعد از تحمل مدت طولانی بیماری، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. مدیریت حوزه علمیه استان قزوین و همچنین مدرسه علمیه مدرسه شیخ‌الاسلام قزوین از جمله سوابق اجرایی این استاد علوم دینی محسوب می‌شود. 

وی از اساتید و روحانیون برجسته حوزه علمیه قزوین بود. آیت‌الله سید جلیل زرآبادی، آیت‌الله شیخ حسن شالی، آیت‌الله شیخ محمد مظفری و آیت‌الله شیخ هادی باریک‌بین از جمله استادان بزرگ این پژوهشگر حوزه دین و عرفان اسلامی بودند.

همچنین کتاب «موسوعة کلمات الرسول الاعظم(ص)» که مجموعه‌ای از ۱۵ هزار حدیث معتبر پیامبر اعظم (ص) است، به همت این استاد حوزه علمیه تدوین و تألیف شده که از جمله کتب معتبر مطرح در مدارس علمیه است.

مراسم تشییع پیکر مرحوم حجت‌الاسلام سیدموسی ابراهیمی، امروز (سه شنبه ۲ شهریور ماه) از ساعت ۱۵ در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین در حال برگزاری است.

به گزارش فارس، شهید سیدمهدی ابراهیمی فرزند سیدموسی سی‌ام شهریور ماه سال ۱۳۵۱ در روستای کی‌جین‌خرقان از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. دانش‌آموز اول متوسطه در رشته تجربی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و در روز چهاردهم خردادماه ۱۳۶۷، در شیخ‌محمد عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه ماند و سال ۱۳۷۶ پس از تفحص در گلزار شهدای شهر قزوین به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

برای حل مشکلات کشور از دفاع مقدس الگوگیری کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha