کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک جعلی با نام «سامانه ثنا»

 کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک جعلی با نام «سامانه ثنا»

به گزارش سراج24، محمدعلی آدینه‌لو امروز اظهار کرد: شهروندان به پیامک‌هایی که با نام سامانه ثنا قوه قضائیه ارسال می‌شود، توجه نکنندو به هیچ وجه روی لینک‌های ارسال شده کلیک نکنند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: در این روش، فرد کلاهبردار با ارسال پیامک‌هایی با مضامین ارجاع پرونده به شعبه دادسرا یا دادگاه و اعلام آدرس اینترنتی جعلی سامانه ثنا (سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی)، برای پیگیری موضوع از مخاطب درخواست رجوع به لینک ارسال شده می‌‌کند.

آدینه‌لو ادامه داد: این لینک‌ها قربانیان را به دانلود اپلیکیشن جعلی سامانه ثنا که عملا یک بدافزار است هدایت می‌کنند به طوری که با نصب این بدافزار اطلاعات گوشی قربانیان اعم از پیامک و... در اختیار مجرمان سایبری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مجرمین اینترنتی با این شگرد، با سرقت اطلاعات کارت بانکی متقاضیان نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی و ارسال پیامک از طریق شماره تلفن قربانیان به سایر افراد اقدام می‌کنند به شهروندان توصیه کرد: در صورت دریافت پیامک و مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.irگزارش کنند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha