حضور در مساجد خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان می‌شود

حضور در مساجد خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان می‌شود

به گزارش سراج24، سردار سیدصادق حسینی ظهر امروز در همایش گرامیداشت روز جهانی مسجد در سقز اظهار کرد: مساجد در ایران اسلامی یکی از شاخصه‌های دینداری مردم است و باید از این ظرفیت گرانبها بهره معنوی و دینی برد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ادامه داد: مساجد در ایران اسلامی از جایگاه ویژه برخوردار است و انقلاب اسلامی از درون مساجد جوشید و امروز تنومند شده است.

سردار حسینی افزود: مساجد در جامعه ایران اسلامی بسیار رفیع است و محل اصلی حرکت انقلاب اسلامی است و به همین دلیل دشمنان با حضور مردم در مساجد نگران و پریشان حال هستند.

وی گفت: جمع شدن مسلمانان در مساجد و آگاهی پیدا کردن از احوالات هم در دین اسلام بسیار مهم است و انشاءالله با شکست و نابودی این ویروس منحوس کرونا دوباره مساجد به آن شور و نشاط اسلامی قبل از این مریضی برگردد.

سردار حسینی ادامه داد: دشمن بیش از هر چیز از هر چیز از شعائر اسلامی که از مسجد سرچشمه می‌گیرد بیزار است و باید با حضور هر چند اندک در مکان‌های معنوی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی نقشه شوم آنان را خنثی کرد.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر عنوان کرد: تا مردم ایران اسلامی پایبند به دین هستند و مساجد را زنده و پویا نگه می‌دارند دشمن هرگز نمی‌تواند در بین مردم تفرقه ایجاد کند.

سردار حسینی نقش مساجد را در ادامه راه شهدا بسیار مهم دانست و افزود: از مسجد این سنگر مسلمانان باید به بهترین شیوه ممکن برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا استفاده کرد.

یوسف عارفی فرمانده سپاه سقز هم در این مراسم با اشاره به نقش مسجد در بین مسلمانان، از برگزاری ویژه برنامه‌های مختلف در بعضی از مساجد شهرستان در ایام مختلف خبر داد.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز هم با اشاره به اینکه مسجد اولین پایگاه دین اسلام است، گفت: پیامبر نور و رحمت اولین کاری که پی از هجرت انجام دادند احداث مسجد بود تا از آنجا هم به ترویج دین اسلام بپردازند و هم برای اصلاح جامعه اقدام کنند.

سیدفاروق حسینی ادامه داد: هم اکنون در شهرستان سقز 350 مسجد وجود دارد که در 22 مسجد حجره تحصیل طلبه‌های جوان زیر نظر مدرسه علوم دینی امام شافعی فعال است.

در ادامه این همایش از 4 نفر از رتبه آوران برتر کنکور سراسری امسال شهرستان و هم از تعدادی از فعالان عرصه مسجد با اهدای لوح تقدیر و هدایا قدردانی شد.

اخبار مرتبط

پروژه تحریف تاریخ توسط دشمنان انقلاب اسلامی

الهام از تجارب دفاع مقدس، نقشه‌های دشمنان را به شکست مبدل خواهد کرد

نقش مساجد در برگزاری مراسم انقلاب قابل تقدیر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha