ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس در کردستان شتاب بگیرد

 ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس در کردستان شتاب بگیرد

به گزارش سراج24، بهمن مردانیا ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان با اشاره به اینکه کردستان جزو استان‌های درگیر جنگ در هشت سال دفاع مقدس بود، اظهار کرد: این در حالی است که احداث باغ موزه در این استان مورد بی‌توجهی قرار گرفته و مورد غفلت واقع شده است.

وی بر شتاب‌بخشی به اجرای پروژه ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس در استان تاکید کرد و گفت: منابع مالی مورد نیاز ساخت باغ موزه باید بزودی تامین شود.

استاندار کردستان افزود: در راستای تامین منابع مالی این موزه شخصا پیگیری خواهم کرد و در این راستا با سردار سلامی صحبت خواهم کرد.

وی همچنین تاکید کرد: سازمان برنامه و‌بودجه استان نیز در راستای تامین اعتبارات مورد نیاز با جدیت بیشتری این موضوع را پیگیری کند.

مرادنیا یادمان‌ها و یادواره‌های شهدا را جزو آثار و بناهای ملی دانست و گفت: حفظ و حراست از این آثار و بناها جزو وظایف ملی و مذهبی ماست همه ما متعهد هستیم اعتبارات مورد نیاز آن را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه یادمان ایثار و مقاومت نماد ایثارگری‌های قوم کرد است یادآور شد: ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار مورد نیاز این مجموعه از سوی شهرداری و برنامه و بودجه استان تامین شود.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس گفت: بمنظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌ریز‌ های لازم انجام شود.

اخبار مرتبط

دولت ظرفیت‌های نهفته کردستان را مورد توجه قرار دهد

پایان عملیات طرح آبرسانی به شهر سنندج

مردم کردستان اجازه تعرض بیگانگان به امنیت کشور نمی‌دهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha