روایت تلخ یک‌ خبرنگار از ابتلا به کرونا

روایت تلخ یک‌ خبرنگار از ابتلا به کرونا

به گزارش سراج24، کرونا و آمار مبتلایان و فوت شدگان ناشی از این ویروس موذی و کشنده هنوز یکی از مهم ترین موضوعات مهم در جهان به شمار می رود.

در این میان کشور ایران اسلامی و به طبع استان کهگیلویه و بویراحمد همانند دیگر نقاط کشور از شر این ویروس در امان نمانده است.

درد مبتلا شدن به کرونا و عوارض پس از بهبودی آن از یک طرف و هزینه ای گزاف برای درمان آن نیز از طرف دیگر مشکلاتی را برای افراد به وجود آورده است.

با وجود زنگ هشدار بیماری کرونا و مشکلات عدم رعایت پروتکل هنوز افرادی هستند که با بیخالی خود بر طبل مرگ و گسترش این بیماری کوبیده و مقابل کادر درمان در کنار کرونا صف ایستاده اند.

ندا نعمتی خبرنگار فارس در گچساران در این خصوص اظهار کرد: یکی از افرادی هستم که متاسفانه با وجود اینکه تلاش کردم پروتکل ها را رعایت کنم به کرونا مبتلا شدم.

وی با اشاره به سختی های حرفه خبرنگاری بیان کرد: چون در جلسات متعدد حضور داشتم به کووید 19 مبتلا و سختی زیادی را تحمل کردم.

خبرنگار فارس تصریح کرد: هیچ وقت چنین بیماری سختی را تجربه نکرده بودم که تمام توان من را بگیرد و نتوانم حتی یک لیوان آب را برداشته و استفاده کنم، دردهای شبانه روزی و ضعف شدید کاملا من را در برگرفته بود.

نعمتی بیان کرد: با وجود اینکه تحت نظرمتخصص بیماریهای عفونی در منزل دارو مصرف می کردم حالم روز به روز بدتر می شد و به جایی رسیدم که دیگر حتی آب هم نمی توانستم بخورم و در بیمارستان بعثت نفت گچساران بستری شدم.

این خبرنگار افزود: به مدت 6 روز  بستری در بیمارستان از نزدیک شاهد تلاش های شبانه روزی کادر درمان و دلسوزی های بی چشم داشت و تلاش این فرشتگان سفید پوش برای نجات بیماران بودم.

نعمتی ادامه داد: به خاطر مبتلا شدن به کرونا به بیخوابی مبتلا شده بودم بطوریکه تمام شبانه روز را در 2 روز اول بستری در بیمارستان بیدار و هوشیار بودم این بیداری توجه من را بیشتر به کادر درمان و اقدامات آنها جلب کرد.

وی اضافه کرد:  پرستاران مدام با سرکشی به اتاق بیماران تمام علائم حیاتی آنها را چک و با دقت بررسی می کردند بطوریکه گاه در شب و نیمه های شب بیماران چندین بار آنها را صدا کرده و پرستاران نیز با وجود خستگی شدید با حوصله فراوان به آنها پاسخ می دادند.

نعمتی با اشاره به اینکه پس از گذشت چند ماه هنوز عوارض بیماری کرونا را تحمل می کنم، عنوان کرد: کاش کسانی که پروتکل ها را رعایت نمی کردند و به بالا رفتن آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا با این اقدام خود کمک می کنند تمام سختی های این بیماری را می دیدند و به جای ایستادن در کنار کرونا به صف کادر درمان این مبارزان بی ادعا با کووید 19 می پیوستند.

وی گفت: دوران سختی را پشت سر گذاشتم و با تلاش کادر درمان و دعای خیر اطرافیان توانستم از بستر بیماری کرونا بلند شده و به زندگی باز گردم.

این خبرنگار با اشاره به اینکه کرونا پیرو جوان نمی شناسد و بیرحمانه حمله می کند، عنوان کرد: از تمام مردم تقاضا دارم با رعایت پروتکل ها درب خانه های خود را بر روی کرونا بسته و ازمیزبانی این ویروس منحوس خود داری کنند.

روزانه ۱۵۰ بیمارکرونایی به صورت سرپایی در بیمارستان بعثت نفت مدا وا می شوند

رئیس بیمارستان بعثت نفت گچساران اظهار کرد:  این بیمارستان به خانواده بزرگ صنعت نفت در شهرستان خدمات درمانی ارائه می دهد.

دکتر سعید سینائی نژاد بیان کرد: با وجود ویروس منحوس کرونا کادر درمان بیمارستان بعثت نفت با تلاش شبانه روزی برای بهبودی بیماران تلاش می کنند.

وی گفت:  در حال حاضر ۲۴ تخت را به بیماران کرونایی در بیمارستان بعثت گچساران اختصاص دادیم و در صورت نیاز ۱۰ تخت دیگر نیز اضافه خواهیم کرد.

رئیس بیمارستان بعثت نفت گچساران با اشاره به اینکه در این مرکز درمانی ۷ بخش بستری وجود دارد، ادامه داد: هر روز افزون بر ۵۰ تست Pcr در این بیمارستان انجام می شود.

سینایی نژاد اضافه کرد: روزانه ۱۵۰ بیمار کرونایی به صورت سرپایی در بیمارستان بعثت نفت گچساران درمان می شوند.

 آمار مبتلایان به کرونا در گچساران رو به افزایش است
 
رئیس بیمارستان شهید رجایی و نرگسی گچساران به خبرنگار فارس اظهار کرد: با وجود این همه تذکر به رعایت پروتکل های بهداشتی ، آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان همچنان افزایش دارد.

سید طاهر حسینی ادامه داد: در دو بیمارستان نرگسی و شهید رجایی گچساران افزون بر 130 تخت به بیماران کرونایی اختصاص داده شده که از این تعداد تا کنون 119 تخت آن پرشده است.

وی افزود: در حال حاضر کمبود دارو و سرم و پرسنل وجود ندارد و با تمام توان به بیماران کرونایی خدمات لازم را ارائه می دهیم.

رئیس بیمارستان شهید رجایی و نرگسی گچساران اظهار کرد: از شهروندان تقاضا داریم که تمام نکات بهداشتی را رعایت کرده و از حضور در تجمعات و دور همی ها جدا خود داری کنند.

اخبار مرتبط

دوره آموزش خبرنگاری مقدماتی

روایت جنگل | مراسم رونمایی از محصولات متنوع چند رسانه‌ای پیرامون نهضت جنگل

لزوم نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در مدارس و دانشگاه‌ها/ واکسن‌نزده‌ها زودتر اقدام کنند ‍

0 نظر

ارسال نظر

capcha