اعزام زائران کویت و بحرین به حرم حضرت زینب(س) از سرگرفته می‌شود

 اعزام زائران کویت و بحرین به حرم حضرت زینب(س) از سرگرفته می‌شود

به گزارش سراج24، مقامات سوریه با توجه به درخواست‌ مسؤولان کویت و بحرین به منظور برقراری سفر به این کشور، با اعزام زائران این دو کشور با رعایت نکات بهداشتی موافقت کردند.

البته مقامات سوری، شرط پذیرش زائران کویت و بحرین را داشتن جوابیه منفی آزمایش کرونا ۷۲ ساعت قبل از اعزام و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سوریه عنوان کردند. علاوه بر این، تعداد زائران خارجی در روز نباید بیش از ۵۰۰ نفر باشد. همچنین اعزام زائران مسن و دارای بیماری زمینه‌ای ممنوع است.

هنوز زمان برقراری سفر زائران کویت و بحرین به سوریه اعلام نشده است، اما آن طور که به نظر می‌رسد اعزام زوار این کشورها از یک ماه آینده برقرار خواهد شد.

پیش از این مسؤولان سوریه با برقراری سفر زائران عراقی و پاکستانی به سوریه موافقت کرده بودند که با توجه به شرایط کرونا حدود دو ماه قبل اعزام زوار این دو کشور به این سوریه متوقف شد.

به گزارش فارس، با وجود اینکه مسؤولان حج و زیارت در ماه‌های گذشته از مذاکره با سوری‌ها به منظور از سرگیری سفر به سوریه و تشرف به حرم حضرت زینب (س) خبر داده بودند، هنوز هیچ زائر و کاروانی به سوریه اعزام نشده و حتی سفر به عتبات نیز به صورت رسمی و از سوی سازمان حج و زیارت از اوایل شیوع کرونا تاکنون صورت نگرفته است. سفر به سوریه پس از حضور داعش متوقف شد و با برقراری امنیت به همت مدافعان حرم و نیروهای مقاومت آذرماه سال ۹۸ اولین گروه زائران ایرانی تحت تدابیر امنیتی و به صورت محدود به سوریه اعزام شدند و حدود یک ماه سفر به سوریه برقرار بود و بیش از یک هزار نفر در این ایام به زیارت عمه سادات مشرف شدند.

اخبار مرتبط

زائران عتبات داروهای مصرفی را دو برابر معمول همراه ببرند

بصیرت‌افزایی زائران پیاده در ایستگاه‌های قرآنی مسیر حسین(ع) + ویدیو

ساخت ضریح جدید حرم حضرت زینب (س) در کربلا +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha