حجت‌الاسلام رستمی:

درگذشت علامه حکیمی جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور را دچار یک خلأ بزرگ خواهد کرد

درگذشت علامه حکیمی جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور را دچار یک خلأ بزرگ خواهد کرد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها طی پیامی در گذشت علامه محمدرضا حکیمی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

إنّا للّه وإنّا إلیْه راجعون

خبر درگذشت حکیم عالیقدر، استاد مجاهد و عالم نستوه، ثقة الاسلام علامه محمدرضا حکیمی، موجب تألم و تأثر خاطر اینجانب شد.

سال‌های زندگی این عالم عامل همواره با سلامت نفس و مجاهدت در راه انتقال مفاهیم اسلامی و اعتلای فهم دینی نخبگان و جوانان همراه بود که نتیجه آن را در سال‌های مبارزات جریان انقلابی در حوزه و دانشگاه و در دوران پس از انقلاب، در قالب جریانات عدالتخواهانه و مبارزه با فساد می‌توان مرور کرد و دید.

آنچه که مرحوم حکیمی از خود به یادگار گذاشته، نظریه‌پردازی، الگوسازی و ترسیم مسیری برای رسیدن به یک جامعه عادلانه و بدون هیچگونه تبیعض، بی‌عدالتی و محرومیت است که بنا به گفته رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) نقطه آرمانی یک جامعه اسلامی است.

یقینا درگذشت علامه محمدرضا حکیمی، جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور را دچار یک خلأ بزرگ خواهد کرد که تحمل و جبران این فقدان بزرگ، سخت و سنگین خواهد بود.

اینجانب، درگذشت این حکیم عالیقدر و مجاهد را به خدمت خانواده محترم ایشان، شاگردان و همچنین عموم جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علوّ درجات آن عالم جلیل‌القدر را خواستارم.

اخبار مرتبط

آیا توصیه‌های اخلاقی امیرالمؤمنین در دنیای جدید کارایی دارد؟

«شهید همدانی»؛ از شهادت در غربت تا بصیرت در قدرت

فراخوان سراسری «در پناه قرآن باشیم» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha