حجت‌الاسلام رستمی:

درگذشت علامه حکیمی جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور را دچار یک خلأ بزرگ خواهد کرد

درگذشت علامه حکیمی جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور را دچار یک خلأ بزرگ خواهد کرد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها طی پیامی در گذشت علامه محمدرضا حکیمی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

إنّا للّه وإنّا إلیْه راجعون

خبر درگذشت حکیم عالیقدر، استاد مجاهد و عالم نستوه، ثقة الاسلام علامه محمدرضا حکیمی، موجب تألم و تأثر خاطر اینجانب شد.

سال‌های زندگی این عالم عامل همواره با سلامت نفس و مجاهدت در راه انتقال مفاهیم اسلامی و اعتلای فهم دینی نخبگان و جوانان همراه بود که نتیجه آن را در سال‌های مبارزات جریان انقلابی در حوزه و دانشگاه و در دوران پس از انقلاب، در قالب جریانات عدالتخواهانه و مبارزه با فساد می‌توان مرور کرد و دید.

آنچه که مرحوم حکیمی از خود به یادگار گذاشته، نظریه‌پردازی، الگوسازی و ترسیم مسیری برای رسیدن به یک جامعه عادلانه و بدون هیچگونه تبیعض، بی‌عدالتی و محرومیت است که بنا به گفته رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) نقطه آرمانی یک جامعه اسلامی است.

یقینا درگذشت علامه محمدرضا حکیمی، جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور را دچار یک خلأ بزرگ خواهد کرد که تحمل و جبران این فقدان بزرگ، سخت و سنگین خواهد بود.

اینجانب، درگذشت این حکیم عالیقدر و مجاهد را به خدمت خانواده محترم ایشان، شاگردان و همچنین عموم جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علوّ درجات آن عالم جلیل‌القدر را خواستارم.

اخبار مرتبط

تجربیات دفاع مقدس موجب شد در برابر فشارها ایستادگی کنیم

افزایش همکاری حوزه‌ های علمیه خواهران و سازمان تبلیغات اسلامی

بسترهای همکاری دولت و حوزه های علمیه تقویت شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha