نام‌نویسی طرح ملی تلاوت برای دومین‌بار تا 10 شهریور تمدید شد

 نام‌نویسی طرح ملی تلاوت برای دومین‌بار تا 10 شهریور تمدید شد

به گزارش سراج24، نام‌نویسی دهمین دوره طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا (ع) برای بار دوم تا تاریخ ۱۰ شهریور‌ماه ۱۴۰۰ تمدید شد.

تمدید دوباره مهلت ثبت‌نام به دلیل درخواست‌های علاقه‌مندان

حسین مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: نام‌نویسی دور جدید طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا (ع) که از اواخر تیرماه آغاز شده بود تا پایان مرداد‌ماه تمدید شد اما با توجه به درخواست‌های مکرر کاربران خصوصاً در روستا‌ها و شهرستان‌ها مبنی بر عدم دسترسی به اینترنت این مهلت تا ۱۰ شهریورماه تمدید شد. 

دوره‌هایی برای شناسایی و پرورش نوجوانان مستعد در تلاوت قرآن کریم

وی درباره دوره‌های طرح ملی تلاوت گفت: در دوره جدید طرح ملی تلاوت نوجوانان و نونهالان مستعد در تلاوت قرآن کریم در دو بخش دختران و پسران شناسایی و تحت آموزش و پرورش قرار می‌گیرند.

همکاری آستان قدس رضوی و وزارت ارشاد در طرح ملی تلاوت

وی از همکاری دیگر‌ نهاد‌ها در اجرای طرح خبر داد و گفت: این طرح با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی برگزار می‌شود و این عزیزان کمک‌های فراوانی به دبیرخانه‌ طرح ملی تلاوت داشته‌اند.

 

آموزش‌ها مجازی است

مقدم‌کیا از فراهم شدن ساختار مناسب برای آموزش مجازی به نوجوانان و نونهالان گفت: با توجه به شیوع کرونا ساختار مناسبی برای آموزش مجازی به بچه‌ها فراهم شده و در صورتی که در یکی از شهر‌های مجری طرح ملی تلاوت امکان برگزاری دوره حضوری نباشد دوره مجازی جایگزین و به هیچ‌وجه کلاس‌ها تعطیل نمی‌شود.

وی ادامه داد: وی ادامه داد: در این راستا سامانه‌ای طراحی کردیم تا از طریق آن کار جذب قرآن‌آموز و برگزاری دوره‌ها انجام شود و با انجام این کار نام‌نویسی دور جدید آغاز شد.

برگزاری طرح برای دختران و پسران

دبیر طرح ملی تلاوت درباره رده‌های سنی نوجوانان حاضر در طرح گفت: دوره‌های طرح ویژه پسران ۸ تا ۱۴ سال و دختران ۱۰ تا ۱۵ سال برگزار می‌شود، البته دوره‌ه‌ها تا چند سال قبل فقط ویژه پسران بود اما به دلیل درخواست‌های مکرر از سال قبل دوره‌هایی ویژه دختران هم به طرح افزوده شد که ابتدا در ۵ استان اجرا و امسال در همه کشور دوره‌های دختران برگزار می‌شود.

به گزارش فارس علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح ملی تلاوت به نشانی www.melitelavat.ir ضمن کسب اطلاعات بیشتر جهت نام‌نویسی اقدام کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند طرح ملی را در شبکه‌های مجازی از طریق آدرس‌‌های زیر دنبال کنند.

۱- تلگرام melitelavat@
۲- اینستاگرام melitelavat@
۳-آپارات melitelavat@

اخبار مرتبط

نمایشگاه نسخ قرآنی قدیمی در موزه خوی برپا شد

علی غلامی برگزیده جشنواره تلاوت‌های مجلسی در قزوین شد

رقابت 18 حافظ کل قرآن در دومین روز مسابقات قرآن استان تهران+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha