علامه حکیمی همیشه پرچم عدالت را برافراشته نگه داشت

علامه حکیمی همیشه پرچم عدالت را برافراشته نگه داشت

به گزارش سراج24، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، گفت: شب گذشته باخبر شدیم عالم ربانی حضرت علامه محمدرضا حکیمی رحلت کردند که وی از چهره‌های برجسته حوزه و اسلام پژوه بود و اثر همیشه ماندگار و جاودانه او یعنی الحیات مورد توجه ما خواهد ماند.

وی بیان کرد: علامه حکیمی عُمر خود را وقف ترویج معارف اسلامی کرد و مروج سیره علمی و عملی اهل بیت (ع) بود و همیشه پرچم عدالت و عدالت خواهی را برافراشته نگه داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علامه حکیمی در میان جان‌های جویای حقیقت مخصوصاً جوانان چهره‌ای برجسته و شناخته شده بود و درگذشت وی را به حوزه‌های علمیه، امت اسلامی، مقام معظم رهبری، ملت ایران و خانواده بزرگ این حکیم تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

قالیباف اظهار کرد: همچنین روز برزگداشت حکیم ابوعلی سینا است که امروز به حق به عنوان روز پزشک در تاریخ ثبت شده که این روز را به همه مجاهدان عرصه سلامت و همکاران خود در مجلس تبریک می گویم.

وی ادامه داد: کادر درمان، پزشکان و پرستاران در یک سال و نیم اخیر برای مقابله با کرونا مجاهدت واقعی کردند و از خود گذشتگی آنان را همه ما دیدیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: البته پزشکان و کادر درمان در دوران دفاع مقدس هم نقش مهم خود را ایفا کردند به گونه‌ای که برخی از پزشکان ما رزمنده هم بودند و برخی هم برای درمان مجروحان همراه رزمندگان به جبهه می‌رفتند و بزرگترین و بهترین امکانات پزشکی و جراحی را در اختیار رزمندگان قرار می‌دادند.

قالیباف بیان کرد: حضور پزشکان را در میان مدافعان حرم هم دیدیم و جا دارد مجدداً این روز را به همه پزشکان و کادر درمان و خانواده محترم آنان تبریک و تهنیت عرض کنم.

اخبار مرتبط

منابع لازم برای قانون دائمی حمایت از معلولان را تامین می‌کنیم

دولت با مذاکره عزتمندانه بارتحریم‌های ظالمانه را از دوش مردم برمی‌دارد

دولت در مدیریت کرونا کاری کارستان کرد/ دولت مجاهدانه کار می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha