تاکید تهران و دمشق بر گسترش همکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مشترک

تاکید تهران و دمشق بر گسترش همکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مشترک

به گزارش سراح24؛ به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «حسین عرنوس» نخست وزیر سوریه و  «مهدی سبحانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق دیدار و گفت‌وگو کردند.

دو طرف در این دیدار ضمن گفت‌وگو  درباره اجرای توافقنامه ها و پروژه های همکاری مشترک بین دو کشور، بر اهمیت تقویت همکاری مشترک  در بخشهای صنعت، انرژی، سرمایه گذاری، تجارت، بنادر، حمل و نقل، ارتباطات، کشاورزی، صنایع دارویی و رفع موانع اجرای پروژه‌های مشترک تاکید کردند.

نخست‌وزیر سوریه بر اهمیت افزایش پروژه‌های همکاری دوجانبه و گشودن افق‌های جدید برای همکاری میان دو کشور دوست در همه سطوح و آمادگی دولت دمشق برای ارائه  تمام امکانات برای اجرای پروژه های مشترک حیاتی و توسعه  به نحوی که کمک به ایجاد فرصت های شغلی بیشتر و دستیابی به توسعه اقتصادی در سوریه باشد،  تاکید کرد.

وی از رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران  برای ایستادگی در کنار مردم سوریه در مبارزه با تروریسم تشکر کرد.

سبحانی نیز در این دیدار گفت که ایران به حمایت از مردم سوریه برای مقابله با تحریم های ناعادلانه علیه دمشق و در مرحله بازسازی سوریه  ادامه می دهد.

وی بر اهمیت به کار گرفتن تمام تلاش ها برای ارتقاء روابط و همکاری های دو جانبه و پیشبرد اجرای تمام پروژه های مشترک که در راستای منافع هر دو کشور است، تاکید کرد.

اخبار مرتبط

راهبرد دیپلماسی دولت باید مقاومتی باشد

جهانگیری:ایران به حمایت‌های خود از سوریه ادامه می‌دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha