سفیر آمریکا در بغداد: وضعیت عراق با افغانستان فرق دارد

 سفیر آمریکا در بغداد: وضعیت عراق با افغانستان فرق دارد

به گزارش سراج24، «متیو تولر» سفیر آمریکا در بغداد در گفت‌وگو با یک شبکه سعودی قائل شدن هرگونه شباهت میان افغانستان و عراق و ماموریت‌های آمریکا در این دو کشور را رد کرد.

وی شنبه (دیروز - ۲۱ آگوست)، در گفت‌وگو با شبکه سعودی «الحدث»، تصریح کرد: « "مصطفی الکاظمی"، نخست‌وزیر کنونی عراق توانست با وجود تمامی چالش‌های فرارو، روابط این کشور با همسایگانش را تقویت کند».

تولر با اشاره به این‌که واشنگتن به اهمیت عراق آگاه است، تصریح کرد: «وضعیت عراق با افغانستان تفاوت دارد. ما در مراحل پایان شکست داعش به صورت کامل هستیم و نیروهای عراقی می‌توانند وظیفه جنگ علیه داعش را تکمیل کنند. ماموریت آمریکا در عراق کاملا با ماموریت آن در افغانستان متفاوت است».

درخصوص پرونده روابط خارجه، سفیر آمریکا در بغداد گفت: «ما مقابل یک فرصت مهم برا تثبیت نوع روابط با عراق هستیم. همچنین با بغداد تلاش می‌کنیم تا انرژی مورد نیاز عراق را بدون تکیه به همسایگانش تامین کنیم».

وی افزود: این دولت عراق بود که خواستار بقای نیروهای ما بود در حالی که برخی گروه‌ها در داخل این کشور، حاکمیت دولت را به چالش می‌کشیدند. تعدی به سفارت آمریکا از سوی برخی از این گروه‌ها، از اعتبار دولت عراق می‌کاهد..برخی گروه‌ها در داخل عراق هستند که بر خلاف عراقی‌هایی که خواستار آبادانی کشورشان هستند، عمل می‌کنند.

تولر در خصوص انتخابات زودهنگام در عراق نیز گفت که این امر یک مطالبه مردمی در عراق بود. لذا اگر این مطالبه تحقق نیابد عراق به سوی وضعیت بسیار نگران‌کننده‌ای سوق داده خواهد شد.

اخبار مرتبط

چرایی قهر عراقی ها با صندوق رأی/تبیین علل مشارکت پایین در انتخابات پارلمان

طالبان: سرکرده داعش در افغانستان کشته شد

امیرعبداللهیان با رئیس‌جمهور عراق دیدار کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha