رمان سیدمهدی شجاعی درباره حضرت علی‌اکبر به چاپ پنجاه و دوم رسید

رمان سیدمهدی شجاعی درباره حضرت علی‌اکبر به چاپ پنجاه و دوم رسید

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان، کتاب «پدر، عشق و پسر» نوشته سیدمهدی شجاعی به‌تازگی توسط انتشارات کتاب نیستان به چاپ پنجاه و دوم رسیده است.

این‌رمان دربرگیرنده داستان فرازهایی از زندگی حضرت علی‌اکبر (ع) است که وقایع و اتفاقاتش از زاویه دید عقاب، اسب آن‌حضرت به‌صورت اول‌شخص روایت می‌شود. عقاب در روایت خود، لیلی بنت ابی‌مره مادر حضرت علی‌اکبر (ع) را خطاب قرار می‌دهد.

«پدر، عشق و پسر» ۱۰ فصل دارد که فصولش با عنوان مجلس اول تا دهم نامگذاری شده‌اند. در هر فصل بخشی از زندگی حضرت علی‌اکبر (ع) روایت می‌شود و مجلس آخر هم مربوط به شهادت آن‌حضرت در کربلاست.

داستان رمان از چگونگی رسیدن عقاب به حضرت علی‌اکبر (ع) شروع می‌شود و مجلس دوم تصویری از ولادت آن حضرت است. مجالس بعدی هم به ماجراهای پیشنهاد امان از سوی سپاه عمر سعد به حضرت، آب آوردنش برای خیمه‌های امام حسین (ع)، صحنه‌های پوشاندن لباس رزم و راهی‌شدن به میدان رزم توسط امام و … اختصاص دارند.

در بخشی از این‌کتاب آمده است:

عجیب بود رابطه میان این پدر و پسر. من گمان نمی‌کنم در تمام عالم، میان یک پدر و پسر، این همه تعلق، این همه عشق، این همه انس و این همه ارادت حاکم باشد. من همیشه مبهوت این رابطه‌ام. گاهی احساس می‌کردم که رابطه‌ حسین با علی‌اکبر فقط رابطه‌ی یک پدر و پسر نیست؛ رابطه‌ یک باغبان با زیباترین گل آفرینش است، رابطه‌ عاشق و معشوق است، رابطه‌ دو انیس و همدل جدایی‌ناپذیر است. احساس می‌کردم رابطه‌ علی‌اکبر با حسین، فقط رابطه‌ یک پسر با پدر نیست؛ رابطه‌ ماموم و امام است، رابطه‌ مرید و مراد است، رابطه‌ عاشق و معشوق است، رابطه‌ محبّ و محبوب است و اگر کفر نبود می‌گفتم رابطه‌ عابد و معبود است.

چاپ پنجاه و دوم این‌کتاب با ۸۰ صفحه و قیمت ۲۴ هزار تومان عرضه شده است.

اخبار مرتبط

جشن امضای مجموعه‌داستان جدید سیدمهدی شجاعی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha