مراسم گرامیداشت شهادت رجایی و باهنر در بجنورد برگزار می‌شود

مراسم گرامیداشت شهادت رجایی و باهنر در بجنورد برگزار می‌شود

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام محمد علی سالاری صبح یکشنبه در جلسه برنامه ریزی گرامیداشت سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر که در مصلی امام خمینی بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: هدف اصلی قیام امام حسین ایستادن مقابل ظلم حکومتی بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: کسی که به تقابل یک مدل حکومتی می‌رود باید خود نیز دارای یک مدل حکومتی جایگزین باشد.

وی افزود: هدف اصلی قیام امام حسین تشکیل حکومت اسلامی بود لذا این امر بدون ارائه یک مدل غیر ممکن است؛ از این‌رو ایشان مدل حکمرانی نیز داشتند.

حجت‌الاسلام سالاری بیان داشت: این امر دقیقاً در جریان انقلاب اسلامی نیز رخ داد زیرا امام خمینی یک مدل حکومتی ارائه داد و مردم در نهایت با قیاس دو مدل، روش امام خمینی را پذیرفتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه حکومت یزید اشرافی گرایانه و غیر شایسته‌سالاری بود، بیان کرد: علت به وجود آمدن این انحرافات در حکومت اسلامی این است که پیامبر فرصت کافی برای ارائه مدل نداشت زیرا در مدت حکومت خود با جنگ‌های متعدد روبرو شد.

وی افزود: متأسفانه تاکنون مدل حکومتی امام حسین به مردم ارائه نشده است که این امر باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام سالاری تصریح کرد: به مناسبت گرامیداشت هشتم شهریور مراسم محوری با تاکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی در انتها فضاسازی شهری، استفاده از فضای مجازی و برگزاری مسابقات مرتبط را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی عنوان کرد.

اخبار مرتبط

رهبر انقلاب در پیامی درگذشت آیت‌الله بجنوردی را تسلیت گفتند

جوانان مذهبی باید مطالبه‌گر باشند/ الگوسازی وظیفه هیئت‌ها است

۱۴ هزار وعده غذای گرم توسط بنیاد احسان در خراسان شمالی توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha