عملیات روانی و رسانه‌ای علیه «باغگلی» صورت گرفته است

عملیات روانی و رسانه‌ای علیه «باغگلی» صورت گرفته است

به گزارش سراج24، در ادامه جلسه علنی نوبت عصر روز شنبه ۳۰ مرداد و در جریان بررسی رای اعتماد به «حسین باغگلی» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، بیژن نوباوه وطن نماینده تهران در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی، گفت: وضعیت وزارت آموزش و پرورش ناخوشیاندو نابسامان است. آموزش و پرروش دچار چه نقصی است که برنامه های تحولی در این وزارتخانه اجرایی نشده است؟

وی افزود: بعد از انقلاب ۱۵ وزیر و ۵ سرپرست اداره این وزارتخانه را برعهده داشته اند. نجفی با ۹ سال سابقه بیشترین حضور را در وزارت آموزش و پرورش داشته و بقیه وزرا هر کدام حدود ۲سال در این وزارتخانه حضور داشته اند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که ۷۰۰ درصد بودجه این وزارتخانه ارتقا یافته اما مشکلات معیشتی فرهنگیان حل نشده است گفت: مشکل آموزش و پرروش، مشکل معیشتی صرف نیست، مشکل عدم تحول است. ۸۰ میلیون جمعیت کشور با این وزارتخانه سروکار دارند.

نوباوه ادامه داد: میانگین سن وزرای این دولت ۵۲ سال است در حالی که میانگین سن هیئت دولت در اروپا و آمریکا ۳۲ سال است. در سند گام دوم، رهبری بر ضرورت استفاده از نسل چهارم تاکید می کنند.

وی تصریح کرد: بسیاری از افراد حاضر در این وزارتخانه بر «اداره پنداری» آموزش و پرورش اعتقاد دارند و به دنبال «تحول محوری» نیستند. با این فرمان نمی توان به جایی رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اظهارات دلخوش، گفت: آقای دلخوش هم شوخی کردند. بنده هم مهد کودک داشتم اما همسرم آن را اداره می کردند.

نوباوه گفت: چرا به فردی که برنامه تحولی دارد اعتماد نمی کنید؟ آیا سند ۲۰۳۰ در این وزارتخانه اجرا نشد؟ آیا سند تحول در این وزارتخانه روی زمین نمانده است؟ آیا صندوق فرهنگیان در این وزارتخانه زمین نخورد و دارایی فرهنگیان بر باد نرفت.

وی افزود: فرماندهان جنگ، جوانان بودند، شهید دیالمه در این همین مجلس در کنار شهید آیت و شهید بهشتی نشت.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: از باغگلی سوال کردم که چگونه در کمیسیون آموزش و پرورش صحبت کرده اید که موجب مخالفت اعضای کمیسیون با حضور شما در وزارت آموزش و پرورش شدند؟

نوباوه گفت: یک ساعت و ۴۰ دقیقه نمایندگان در کمیسیون آموزش صحبت کردند و ۲۰ دقیقه به من وقت صحبت دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: عملیات رسانه ای و روانی علیه این وزیر پیشنهادی انجام شده است و از طرف برخی رسانه ها هدایت شد. هیچ اعتراضی به برنامه تحولی باغگلی انجام نگرفت و این برنامه مطرح نشد.

اخبار مرتبط

مرتضوی به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شد

زاهدی‌وفا گزینه نهایی دولت برای وزیر پیشنهادی کار است

راهی جز قوی شدن وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha