مراسم تاسوعای حسینی در گناوه برگزار شد

مراسم تاسوعای حسینی در گناوه برگزار شد

به گزارش سراج24، آئین‌های سوگواری تاسوعای حسینی و عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش از سوی هیئت‌های مذهبی و عزاداران حسینی در شهرستان گناوه همانند سایر نقاط ایران اسلامی و همگام با همه سوگواران و عزاداران حسینی در سراسر جهان در شب و روز تاسوعا برگزاری شد و عزاداران در سوگ سقای تشنه لب کربلا در روز منتسب به قمر بنی هاشم (ع) اشک ماتم ریختند.

هیئت‌های مذهبی شهرستان گناوه امسال نیز با وجود شیوع کرونا با شور و شعور حسینی در حال برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش هستند و در شب و روز نهم محرم، تاسوعای حسینی به عزاداری و سوگواری پرداختند.

مراسم تاسوعای حسینی در گناوه برگزار شد

همچنین بهره مندی از فضای مجازی نیز بخش قابل توجهی از برنامه‌های سوگواری این روز است و از این ظرفیت نیز استفاده گسترده‌ای در پخش برنامه‌های امسال با توجه به شرایط کرونایی شده است.

برگزاری برنامه‌های مختلف مانند پخش سخنرانی و سینه زنی و نوحه خوانی در فضای مجازی، پخش صوت‌های مداحی و سینه زنی محرم در سطح شهر، پخت نان صلواتی و برنامه‌های متنوع مناسب این ایام از دیگر برنامه‌ها در حال اجرا است.

مراسم تاسوعای حسینی در گناوه برگزار شد

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در آئین روز تاسوعا با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش اظهار داشت: روز تاسوعا به شخصیت حضرت اباالفضل (ع) اختصاص داده می‌شود که ایشان دارای ویژگی‌های منحصر به فرد است.

وی ادامه داد: حضرت قمر بنی هاشم (ع) شخصیت بزرگی که چندین امام معصوم (ع) پیرامون شخصیت والای آن حضرت بیاناتی فرموده‌اند و ایشان را مدح و ستایش کرده‌اند.

امام جمعه گناوه خاطرنشان کرد: امام سجاد (ع) فرمودند: خداوند مقام و منزلت و جایگاهی به عمویم، قمر بنی هاشم (ع) داده که فردای قیامت همه شهدا به آن مقام غبطه می‌خورند.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) پیرامون حضرت ابالفضل العباس (ع) گفت: در روایتی از امام صادق (ع) بصیرت یکی از ویژگی‌های قمر بنی هاشم (ع) بیان شده است که ایشان نسبت به امام و ولی خود بصیر و در ارتباط دشمنان، دشمن شناس بودند.

وی اضافه کرد: امام زمان (عج) در فرازی از زیارت ناحیه مقدسه درباره ویژگی‌های حضرت قمر بنی هاشم (ع) می‌فرماید: سلام بر عباس بن علی (ع () کسی که مواسات و ایثارگری کرد و جان خود را فدای امام خود کرد، دنیا را ابزاری برای رسیدن به روز قیامت استفاده کرد و از دیروزش برای فردایش بهره برد، کسی که فدای امام و ولی زمان خود بود، کسی که نگهبان دینش بود و هستی خود را در راه دفاع و حمایت از دین داد، تلاش کرد تا آب را به لب خشک تشنگان برساند، دو دستش را در راه دین و ولی زمان خود فدا کرد.

وی ادامه داد: حضرت اباالفضل العباس (ع) ایمانی با صلابت داشتند و در راه خدا مجاهدت کردند، بزرگترین مصیبت‌ها را دیدند ولی هرگز از دین و ایمان و امام خود دست نکشید و سست نشد و هرگز دست از حمایت دین خود برنداشت.

حجت الاسلام رکنی حسینی با اشاره به اینکه حضرت قمر بنی هاشم (ع) به مقام عبودیت که بالاترین مقام است رسیده بودند عنوان کرد: حضرت ابوالفضل العباس (ع) برای همه جامعه بشریت به ویژه پیروان و ارادتمندان اهل بیت (ع) الگوی چگونه زیستن است و همه ما باید خصوصیات آن حضرت را سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

مراسم تاسوعای حسینی در گناوه برگزار شد

مراسم تاسوعای حسینی در گناوه برگزار شد

مراسم تاسوعای حسینی در گناوه برگزار شد

مراسم تاسوعای حسینی در گناوه برگزار شد

اخبار مرتبط

مطالبه عمومی برای حضور در اربعین

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا (ع) در دهه سوم ماه محرم

دهه دوم محرم در برزک کاشان چگونه می گذرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha