عشق به اهل بیت (ع) بدون معرفت‌شناسی بی ارزش است

عشق به اهل بیت (ع) بدون معرفت‌شناسی بی ارزش است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم عزاداری ظهر تاسوعا در حرم مطهر رضوی، با بیان این‌که هر سال در این شهر و صحن و سرا، شور و هیجان عزاداران امام حسین (ع) بود، اظهار کرد: امسال به‌خاطر این بلای کرونا نتوانستیم با شور در کنار هم عزاداری کنیم.

وی، عشق همراه با معرفت شناسی را ارزشمندترین کارها دانست و ادامه داد: داشتن عشق احساسی بدون معرفت در ساحت اهل بیت (ع) ارزشی ندارد همانطور که تنها یک تصویر از قد و قامت و توان جسمانی قمر بنی‌هاشم درست نیست، عزا و سوگ ما برای شهیدی است که در راه خدا جان داده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به دو خصوصیت «بصیرت» و «ایمان شکست‌ناپذیر» قمر بنی هاشم در کلام امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: بینش انسان بر دو قسم انفعالی و ارادی است، شما در فضایی نشستید و ناگهان چشمتان به در ودیوار می‌افتد، این دیدن انفعالی است اما زمانی شما به دنبال کسی می‌گردید و در جمعیت جستجو می‌کنید، این دید، ارادی است.

وی با بیان این‌که بینش ارادی برای انسان تولید خط حرکتی می‌کند، گفت: از زمان بعثت پیغمبر اکرم، تمام مشکلات از بینش‌های ارادی انسان‌ها بوده که دچار انحراف از خط امامت شده‌اند، اگر انسان‌ها می‌توانستند خط حرکتی درست داشته باشند، دچار این مشکلات نمی‌شدند.

آیت‌الله علم‌الهدی به انحراف‌ها در صدر اسلام اشاره و بیان کرد: لشکر عمر سعد از سه دسته تشکیل شده بود، دسته اول ضد امام حسین (ع) و ضد امیرمؤمنان (ع) بودند، دسته دوم افراد مقام‌جو و دسته سوم، افراد خوش سابقه در تاریخ اسلام که دچار انحراف بینشی شده بودند، این افراد به دلیل ضعف بصیرت دچار چنین انحرافی شدند.

وی با بیان این‌که قمر بنی هاشم در هیچ خطی با امام خودش زاویه نداشت، اضافه کرد: قمر بنی هاشم در جهاد شرکت می‌کند اما در جهادی که امامش حضور داشته باشد، هر کار خوبی را انجام می‌دهد، در کار خوبی که لبیک به امام زمانش باشد، این رفتار است که قمر بنی هاشم را «نافض البصیرة» می‌کند.

اخبار مرتبط

نقطه وحدت میان اهل سنت و شیعه محبت اهل بیت است

مسئولان فرصت مسئولیت را به تهدید تبدیل نکنند

واقعه کربلا برای شکل‌گیری انقلاب‌های ضد ظلم بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha