روزنه لغزش در امتحان الهی را بشناسیم

روزنه لغزش در امتحان الهی را بشناسیم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین عمویی در ظهر روز نهم ماه محرم در مراسم عزاداری اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: در ایام ماه محرم این سوال بیشتر مطرح می‌شود که چگونه برخی از افراد در جبهه مسلمین بودند و بعد در صحنه امتحان عاشورا اینگونه می‌لغزند؟

وی ادامه داد: گاهی گفته می‌شود که اساس اعتقادات قوی در افراد وجود ندارد مانند زمان انقلاب که تغییر رویه‌ها را شاهد بودیم از طرف دیگر روزنه نفوذ در این موارد بسیار اهمیت دارد.

این کارشناس مذهبی خاطر نشان کرد: برخی از افراد با وجود مطالعات و آگاهی راه‌های نفوذی دارند که برخی از اینها اخلاقی، رفتاری و اعتقادی است، عدم رفع شبهات و ماندگاری آنها مثل یک غده سرطانی عمل می‌کند.

وی خود برتر بینی، خشمگین شدن‌های ناگهانی، دلبستگی‌های دنیوی از دیگر راه‌های نفوذ و لغزش برشمرد و گفت: شیطان در کمین همه ما قرار دارد و این راه‌های نفوذ را رصد می‌کند و می‌تواند از این طریق وسوسه کند.

حجت الاسلام و المسلمین عمویی با اشاره به زمینه‌های مختلف صعود و بالا رفتن افراد گفت: صفت‌های خوبی که باعث رشد آدمی می‌شود متفاوت است و از امام صادق (ع) در روایت آمده که صفات اخلاقی خوب به یکدیگر زنجیر شده‌اند و باید همان داشته‌ها را قدر بدانیم و حفظ کنیم.

اخبار مرتبط

مطالبه عمومی برای حضور در اربعین

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا (ع) در دهه سوم ماه محرم

دهه دوم محرم در برزک کاشان چگونه می گذرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha