پخش زنده خطبه خوانی شب عاشورا از تلویزیون

پخش زنده خطبه خوانی شب عاشورا از تلویزیون

به گزارش سراج24، با توجه به محدودیت‌های به اجرا در آمده برای مقابله با موج پنجم کرونا، آستان قدس رضوی نیز مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی را به شکل محدود و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌کند، در همین راستا با هدف بهره‌مندی خیل گسترده مجاوران و عموم مردم کشور، این برنامه‌ها به صورت زنده از شبکه‌های مختلف صداوسیما و همچنین صفحات آستان قدس رضوی در فضای مجازی پخش خواهد شد.

مراسم خطبه‌خوانی شب عاشورا با رعایت کامل موازین بهداشتی و با حضور محدود خادمان بارگاه منور رضوی از ساعت ۲۰ در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر برگزار می‌شود، این مراسم به صورت زنده از شبکه یک سیما و همچنین شبکه‌های بین‌المللی اسلام اصیل، سحر و شبکه المعارف پخش می‌شود.

اجرای ویژه برنامه‌های روز عاشورا

مراسم ظهر عاشورای حسینی نیز پنجشنبه ۲۸ مردادماه از ساعت ۱۰ با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز می‌شود و قرائت زیارت عاشورا، دعای امام حسین (ع) در روز عاشورا، مرثیه‌سرایی حاج امیر عارف، اقامه نماز جماعت و مداحی سعید قانع از دیگر بخش‌های این مراسم است.

در این مراسم آیت‌الله علم الهدی علاوه بر سخنرانی با محوریت واقعه ظهر عاشورا، به مقتل‌خوانی می‌پردازد.

مراسم شام غریبان نیز با قرائت آیات روح بخش قرآن کریم، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین فرزانه و مرثیه‌سرایی علی خوش‌چهره پیش بینی شده است، این مراسم از ساعت ۲۰:۲۰ تا ۲۱ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

تضعیف ولایت حق، یک معصیت تاریخی است

عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) با حضور رهبر انقلاب

مراسم عزاداری فاطمیه در حضور رهبر انقلاب برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha