انتظار فرج در دوران فعلی شرط قبولی اعمال است

 انتظار فرج در دوران فعلی شرط قبولی اعمال است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام میرمحمد صادقی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم عزاداری محفل انصارالمهدی (عج) اصفهان اظهار داشت: انتظار فرج در دوران فعلی شرط قبولی اعمال است و از سوی دیگر باید توجه داشت که انسان‌ها باید در برابر آنچه خداوند نازل کرده سر تعظیم فرود آورد.

وی در بیان ویژگی افراد منتظر فرج بیان داشت: در روایات آمده کسی که منتظر فرج است و پس از ظهور حجت در رکاب ایشان به شهادت برسد دو بار شهادت برای او در نظر گرفته می‌شود زیرا یک بار مردن در راه خداست و بار دیگر نیت کمک به امام زمان (عج) است که او را شهید می‌کند؛ بنابراین فردی که در دوره کنونی یک منتظر واقعی باشد شهید نیز محسوب می‌شود.

این استاد حوزه در رابطه با برتری داشتن زندگی در دوران غیبت نسبت به بقیه ادوار ابراز داشت: همانگونه که فضیلت صدقه پنهانی اصلاً قابل قیاس با صدقه آشکار نیست، فضیلت کسانی نیز که دوران فرج زندگی می‌کنند قابل مقایسه با کسانی که در دوران حضرت مهدی (عج) زندگی می‌کردند، نیست و جایگاه فرد منتظر بسیار بالاتر است.

انتظار یک اعتقاد است

وی ادامه داد: انتظار یک اعتقاد است ولی بدان معنا نیست که فرد منتظر دست روی دست بگذارد و منتظر فرج باشد و تنها به انجام تکالیف فردی بپردازد و از انجام مسئولیت اجتماعی خود مانند جهاد، امر به معروف و …غافل شود، به همین منظور است که از نگاه معصومین (ع) بهترین مردم در تمام تاریخ شیعیان منتظر هستند و همین انتظار است که بر روی انسان قیمت می‌گذارد.

حجت الاسلام میر محمد صادقی در بیان فرهنگ انتظار خاطرنشان کرد: فرهنگ انتظار سه رکن اساسی دارد، اول آنکه فرد منتظر ناراضی است به وضع موجود دوم آنکه امید به آینده بهتر دارد و در آخر فرد منتظر برای گذر از وضع موجود به سمت وضع مطلوب مجاهدت و تلاش کند.

وی در پایان به بیان دلایل قرب داشتن شیعه منتظر نزد خدا پرداخت و گفت: دلیل اول به همت و آرزوی منتظران برمی‌گردد، دلیل دوم بیعت با امام زمان (عج) است و دلیل سوم آن است که منتظر همواره احساس حضور امام در کنارش را دارد.

اخبار مرتبط

عزاداری مردم قم نشانه دیانت توأم با عقلانیت است

برگزاری مراسم عزاداری اربعین به زبان‌های عربی و اردو

برگزاری مجالس عزاداری به زبان‌های عربی و اردو

0 نظر

ارسال نظر

capcha