کتاب خاطرات عاشورایی آزادگان یزد در دوران اسارت منتشر می‌شود

کتاب خاطرات عاشورایی آزادگان یزد در دوران اسارت منتشر می‌شود

به گزارش سراج24، سیدحسن حسینی اظهار داشت: برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در خاطرات تمام اسرای دوران دفاع مقدس، بسیار پررنگ و قابل توجه و سرشار از عشق و ارادت به امام حسین (ع) است.

وی عنوان کرد: بسیاری از این خاطرات شنیدنی و خواندنی است بر این اساس ضبط و تدوین آنها به عنوان کتاب در دستور کار دبیرخانه بین المللی یزد، حسینیه ایران قرار گرفته است.

حسینی بیان کرد: در حال حاضر، ضبط این خاطرات آغاز شده و تعدادی از آزادگان استان یزد خاطرات خود از این ایام و مراسم عزاداری را روایت کرده اند.

مسئول دبیرخانه یزد حسینیه ایران با بیان اینکه آزادگان سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی هستند، یادآور شد: این کتاب در آینده نزدیک منتشر خواهد شد و یک منبع فاخر از خاطرات عزاداری‌های آزادگان در دوران اسارت خواهد بود.

گفتنی است؛ دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران تاکنون چند کتاب از جمله «عکس‌هایی از حسینیه ایران»، «نمک گیر» و کتابچه‌هایی به زبان انگلیسی در مورد عزاداری‌های یزد و فلسفه قیام عاشورا برای گردشگران خارجی و کتاب «یزد حسینیه ایران» شامل چرایی حسینیه ایران و ۷۲ طرح و برنامه این دبیرخانه منتشر کرده است.

اخبار مرتبط

پخش زنده مراسم رونمایی کتاب «من زنده‌ام» در رسانه ملی

آزادگان در ادبیات دفاع‌مقدس نادیده گرفته شدند

افطار با غذای مسموم در اردوگاه‌های عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha