«محراب»؛ ویژه برنامه رادیو قرآن به مناسبت روز جهانی مسجد

 «محراب»؛ ویژه برنامه رادیو قرآن به مناسبت روز جهانی مسجد

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ بیست و یکم اوت هر سال که مصادف با ۳۱ مرداد است، روز جهانی مساجد نامگذاری شده است. در سال ۱۳۴۸ در چنین روزی مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین جهان است توسط صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد.

کعبه نخستین خانه‎ توحید و یکتا پرستی و اولین جایگاهی است که برای پرستش خدای یگانه ساخته شده است.

مسجد در اسلام، قلب تپنده حیات این دین حنیف و جایگاه پیوند آسمان و زمین است، و انسان به عنوان اشرف مخلوقات در آن رشد و تکامل می‌یابد.

مسجدالاقصی در اسلام، دومین مسجد به شمار می‌آید و از نظر درجه اهمیت، پس از مسجدالحرام و مسجدالنبی قرار می‌گیرد. از آنجا که مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان بوده، نزد آنان از جایگاهی والا برخوردار می‌باشد.

به همین مناسبت شبکه رادیویی قرآن ویژه برنامه‌ای را به جهت بزرگداشت این روز بزرگ و با موضوع "اهمیت و جایگاه مساجد و کارکردهای مسجد طراز اسلامی" تدارک دیده است که در روز شنبه ۳۰ مرداد ماه تقدیم شنوندگان خواهد شد.

لازم به ذکر است برنامه «محراب» " کاری از گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن می‌باشد که به تهیه کنندگی فاطمه گنجی، با اجرای کارشناسی دکتر محسن حبیبی و کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین سید ناصرالدین نوری زاده روز شنبه ۳۰ مرداد ماه ساعت ۲۱ به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه رادیویی قران موج fm ردیف ۱۰۰ مگاهرتز پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

ویژه برنامه های رادیو سلامت در هفته دفاع مقدس

آیین افتتاحیه رادیو اربعین/ بخشی زاده: اربعین رژه شیعیان امیرالمؤمنین است

بیان ابعاد واقعه عاشورا در 40 برنامه تلویزیونی/ "آینه داران" از اصحاب سید الشهدا می گوید

0 نظر

ارسال نظر

capcha