۴۸گروه برذبح دام های قربانی در ایام عاشورا و تاسوعا نظارت می کنند

۴۸گروه برذبح دام های قربانی در ایام عاشورا و تاسوعا نظارت می کنند

به گزارش سراج24، امید خلیل زاده در این زمینه اظهار کرد: ۸۰ نیروی فنی اعم از دامپزشک، بازرس گوشت و ناظر ذبح شرعی در قالب ۱۹ اکیپ ثابت و ۲۹ اکیپ سیار بر ذبح دام‌های قربانی در این ایام نظارت دارند.

وی ادامه داد: اکیپ‌های نظارتی و بازرسی شرعی و بهداشتی دامپزشکی از ساعت هفت صبح تا ۱۳ آماده پذیرش دام‌های نذری و قربانی جهت نظارت بر ذبح آنها با رعایت اصول فنی، بهداشتی و شرعی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) هستند.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: در این راستا به شهروندان توصیه می‌شود دام‌های خود را جهت قربانی به کشتارگاه‌های دام در سطح استان منتقل کنند تا با رعایت اصول بهداشتی و تحت کنترل ناظرین ذبح بهداشتی و شرعی مستقر در کشتارگاه ذبح شده و گوشت استحصالی دارای تأیید بهداشتی را جهت مصرف نذر تحویل بگیرند.

وی بیان کرد: به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت‌های نذری و قربانی و تأمین بهداشت عمومی، با هماهنگی که با استانداری، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و هیئت‌های عزداری انجام شده، کشتارگاه‌های دام در سطح استان در شهرستان‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با کووید ۱۹، آماده پذیرش دام‌های قربانی و ذبح آنها از ساعت هفت صبح تا ۱۳ ظهر در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) هستند و بازرسان بهداشتی و ناظران شرعی نیز در محل کشتارگاه حضور خواهند داشت.

خلیل زاده گفت: ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام‌های قربانی مستقر در شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه با شماره تماس ۳۲۴۲۶۸۴۸ و شماره تلفن ۱۵۱۲ آماده ارائه هرگونه راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

اخبار مرتبط

پوستر چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه رونمایی شد

مطالبه عمومی برای حضور در اربعین

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا (ع) در دهه سوم ماه محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha