ولنگاری فضای مجازی فرصتی برای شاخ‌های مجازی در کرمانشاه

ولنگاری فضای مجازی فرصتی برای شاخ‌های مجازی در کرمانشاه

سراج24_فضای مجازی بدون محدودیت مکانی می‌تواند تأثیرگذاری بالایی بر بسیاری از کاربران بگذارد، به گونه‌ای که این فضا می‌تواند سبب رونق کسب و کار و حتی دیده شدن افراد شود.

متأسفانه فضای مجازی راهی برای خودنمایی و جولان برخی افرادی به نام شاخ اینستاگرامی شده به طوری که این افراد بسیاری از کلمات سخیف را به عنوان لهجه و فرهنگ کرمانشاهی به سراسر کشور مخابره می‌کنند.

این رفتارها تا جایی ادامه پیدا کرده که برخی ضدفرهنگ‌ها با وجود چندین بار دستگیر شدن توسط نیروی انتظامی به انتشار کلیپ‌هایی با کلمات زشت و آسیب به چهره کرمانشاه اقدام می‌کنند.

ولنگاری فضای مجازی و عدم برخورد مناسب با متخلفان دلیل هنجارشکنی‌ها است

فرید خاطری فعال فضای مجازی که با شیوع کرونا کسب و کارش تقریباً مجازی شده و از این راه امرار معاش می‌کند گفت: برخی افراد که در فضای حقیقی مجالی برای خودنمایی و مطرح شدن نمی‌بینند از فضای مجازی که برای عده‌ای شغل محسوب می‌شود استفاده کرده و با ناهنجاری‌هایی که به نمایش می‌گذارند در مدت کوتاهی می‌توانند مطرح شوند.

وی ادامه داد: این افراد که فقط عقده دیده شدن دارند مهم نیست به چه منظور و به چه اسمی کلیپ و تصویرشان در فضای مجازی دست به دست شود و فقط تعداد بازدید کلیپ‌هایشان برایشان مهم است.

ولنگاری فضای مجازی فرصتی برای شاخ‌های مجازی در کرمانشاه

این فعال فضای مجازی تصریح کرد: متأسفانه این روزها در ولنگاری فضای مجازی به ویژه در استان‌های کوچک‌تر عرصه برای این افراد باز است و در صورتی که برخورد مناسبی با این افراد صورت نگیرد باید منتظر به وجود آمدن مشکلات بزرگ فرهنگی باشیم.

وی ادامه داد: برخی از این افراد بعضاً چندین بار توسط دستگاه قضائی و نیروی انتظامی بازداشت یا احظار شده‌اند، اما به واسطه عدم برخورد مناسب و جریمه در شأن اقدام‌شان جسارت بیشتری پیدا کرده که با خیالی راحت تر هر آنچه که سبب مطرح شدن می‌شود را بر زبان بیاورند.

خاطری خاطرنشان کرد: با توجه به رونق کسب و کار اینترنتی به دلیل شیوع ویروس کرونا و خطر حضور در تجمعات و مغازه‌ها، خانواده‌ها خرید در فضاهای مجازی ترجیح می‌دهند، اما تجربه نشان داده اقدامات افراد هنجارشکن سبب دوری خانواده‌ها از این فضاها می‌شود.

شاخ اینستاگرامی کرمانشاه بازداشت شد

شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اخیراً یکی از شاخ‌های اینستاگرامی کرمانشاه در کلیپی که در صفحه شخصی خود منتشر کرده الفاظ بسیار زشت و رکیکی را به کار برده است.

وی افزود: انتشار این کلیپ بازتاب‌های وسیعی را در فضای مجازی به دنبال داشته به گونه‌ای که چهره‌ای منفی را از مردم کرمانشاه به مخاطبین نشان می‌داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: به کار بردن سخنان سخیف و زشتی که توسط این فرد به زبان آورده شده رنجش خاطر بسیاری از کرمانشاهیان که آن را دیده بودند، به همراه داشت.

ولنگاری فضای مجازی فرصتی برای شاخ‌های مجازی در کرمانشاه

وی افزود: بر این اساس دستور بازداشت این فرد را که سابقا به دلیل این نوع از رفتارها دستگیر شده بود، صادر شد.

کرمی تصریح کرد: این شاخ اینستاگرامی که دنبال کنندگان زیادی جمع کرده یک شب را در بازداشت به سر برده و روز بعد با اظهار ندامت از رفتارش و اخذ تعهد کتبی آزاد شد.

وی افزود: اجازه نخواهیم داد که عده‌ای با اینگونه رفتارهای سخیف و دور از شأن با آبروی مردم کرمانشاه بازی کنند و در صورت مشاهده برخوردی جدی با آن‌ها صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌ الله بهجت در شهر رشت

تکمیل ورزشگاه دهکده المپیک کرمانشاه نیازمند ۴۵ میلیارد اعتبار است

بازی آموزشی اندرویدی «دنیای مشاغل» تولید شد + دانلود

0 نظر

ارسال نظر

capcha