مراسم علم گردانی و نخل برداری در جاجرم برگزار نخواهد شد

مراسم علم گردانی و نخل برداری در جاجرم برگزار نخواهد شد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید عباس موسوی جاجرمی اظهار کرد: در جلسات متعددی که با حضور سر هیئت‌های مذهبی، مسئولین ستاد کرونا، شورای هیئت‌های مذهبی، هیئت امنا حسینیه بزرگ، نخل برداران و علم گردانان برگزار شد، مقرر شد با توجه به شرایط حال حاضر شهرستان این دو مراسم آئینی (نخل برداری و علم گردانی) در محرم امسال اجرایی نشود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جاجرم تصریح کرد: دسته روی، علم گردانی، نخل برداری و تعزیه خوانی ممنوع و مراسم عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا در محل حسینیه بزرگ تنها به صورت نوحه خوانی از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ به مدت دو ساعت برگزار و پس از آن هیچ برنامه‌ای در محل حسینیه بزرگ اجرا نخواهد شد.

وی افزود: در شب‌های تاسوعا و عاشورا نیز هیچ گونه مراسمی در محل حسینیه بزرگ برگزار نخواهد شد و مردم جهت حفظ سلامتی خود و دیگران از هر گونه تجمعی در مکان مذکور خودداری نمایند.

حجت الاسلام موسوی بیان داشت: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا مراسم شام غریبان نیز که همه ساله در محل مصلی امام حسن (ع) برگزار می‌شد، امسال اجرا نخواهد شد.

موسوی در پایان گفت: خوشبختانه در شب‌های اخیر پروتکل‌های بهداشتی در هیئت‌های مذهبی به خوبی رعایت شده است که امیدواریم مردم در روزهای اتی نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha