محبت به امام حسین(ع) در تکوین انسان و ذریه‌اش نقش دارد

محبت به امام حسین(ع) در تکوین انسان و ذریه‌اش نقش دارد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عباسعلی گرزین در نشست با کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان اظهارکرد: دوره آموزشی مکتب حسینی ویژه کارکنان این اداره کل برگزار می شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام عاشورا و تاسوعای حسینی، افزود: افرادی که در تاریخ اسلام به مقامات بالا رسیدند همه در مکتب و مجلس امام حسین (ع) درس گرفته اند و نورانیت و اثر عمیق و فاخر و بزرگ عزاداری امام حسین (ع)، در زندگی آنها تجلی پیدا کرده است.

گرزین گفت: ارادت و محبت به امام حسین (ع) در تکوین انسان و ذریه اش نقش می آفریند و منجر به نورانیت، معنویت، بصیرت و تقوا و قیام می شود.

وی افزود: این دوره آموزشی همه روزه ایام محرم و صفر برگزار می شود و منبع آموزشی از کتاب «همرزمان حسین (ع)» مجموعه ۱۰ سخنرانی حضرت امام خامنه‌ای است که در سال ۱۳۵۱ در هیئت انصارالحسین به تحلیل رسالت و مبارزات سیاسی ائمه (ع) پرداخته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این سلسله سخنرانی‌ها، درباره اهمیت شناخت صحیح امامان و توطئه دشمنان برای تحریف چهره مبارزاتی آنها، معنای جهاد و مقصود از مجاهدت ائمه (علیهم‌السلام) سخن گفته‌اند.

وی افزود: معظم له بیانات خود را در موضوع سیره امامان معصوم (ع) در قالب طرح انسان ۲۵۰ ساله مطرح می‌کند و تمرکز اصلی این بیانات بر تحلیل زندگی امام سجاد تا امام عسکری (ع) ائمه مظلوم و مقتدری که در اذهان متشرعان آن زمان، بیشتر به عنوان افرادی ساکت و غیر مبارز معروف بوده‌اند.

گرزین آموزش و فراگیری این کتاب برای کارکنان را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: اگر در طول ۱۴۰۰ سال آن طور که باید نتوانستیم به قله های آرمانی خود برسیم، به دلیل عدم شناخت عمیق و دقیق از شخصیت امام حسین (ع) و ائمه بعد از ایشان است لذا به دنبال عمیق تر کردن ریشه این عشق مقدس در کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی هستیم.

وی به اشاره به شرایط بیماری دلتای جدید افزود: واقعاً می بینیم که چطور عاشقان اهل بیت علیه السلام میدان داری می کنند و باید عزاداران را به سمت شناخت عمیق تر این عشق مقدس سوق دهیم زیرا هر چه این عشق عمیق تر باشد، تاثیر گذار تر خواهد بود.

اخبار مرتبط

طرفدار سند 2030 نمی‌تواند طرفدار امام حسین(ع) باشد

سخنرانی رئیس جمهور نشان‌دهنده عزت ایران است

همایش بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی کرونا در دانشگاه امام حسین برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha