نماز ظهر عاشورا در خوزستان با جمعیت کم برگزار می‌شود

نماز ظهر عاشورا در خوزستان با جمعیت کم برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمدمهدی نبی زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از همه هیئتی‌ها، مسجدی‌ها و عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) که در این ایام عزاداری‌ها جهاد سلامت داشته‌اند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: جهاد برای سلامتی مردم شیعه، محبّان و عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) بر همه واجب است و به تبع ما هم در این زمینه قطعاً وظایفی را برعهده داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان تصریح کرد: آنچه قبلاً برای بلامانع بودن دسته روی محلی اعلام شده بود اما اکنون بر اساس مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا دسته روی محلی هم ممنوع اعلام شده است.

حجت الاسلام نبی زاده یادآور شد: در خصوص برگزاری مراسم در فضای بسته نیز ممنوعیت به وجود آمده ولو با شرایطی که قبلاً مجوز داده شده بود؛ بنابراین مراسم حتماً در فضای باز برگزار شوند.

وی خبر داد: در خصوص ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) نیز همه برنامه‌ها بدون دسته روی، به مدت حداکثر دو ساعت و در فضای باز مساجد یا جلوی هیئت‌ها، تکایا و محوطه مساجد برگزار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان ادامه داد: برگزاری نماز ظهر عاشورا نیز به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری در اماکن متعدد و با جمعیت کمتر و در اختیار امامان جمعه است که به تبع در سازمان تبلیغات اسلامی با آنها همکاری لازم را خواهیم داشت.

حجت الاسلام نبی زاده توصیه کرد: به هیئت‌های مذهبی تأکید می‌شود ارزاقی را که با قیمت تعاونی توسط اداره کل صمت در اختیار آنها قرار داده می‌شود به شکل بسته‌های معیشتی و بدون پخت‌وپز، بین افراد یا محل‌های مورد نظر توزیع کنند.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha