حماس: اجازه تحمیل معادله‌ای جدید علیه غزه را به اسرائیل نمی‌دهیم

حماس: اجازه تحمیل معادله‌ای جدید علیه غزه را به اسرائیل نمی‌دهیم

به گزارش سراج24؛ به نقل از فلسطین الیوم، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس گفت که مقاومت هرگز به رژیم اشغالگر صهیونیستی اجازه تحمیل معادله‌ای جدید علیه نوار غزه را نخواهد داد.

وی ضمن تاکید بر اینکه ملت فلسطین گزینه‌های زیادی برای مقابله با اشغالگران در اختیار دارند، اسرائیل را مسئول پیامدهای عدم ارائه تسهیلات به نوار غزه و عدم بازگشت اوضاع این باریکه به روال قبل دانست.

القانوع اظهار داشت: جنبش حماس در حال مشورت با گروه‌های فلسطینی برای ارزیابی مواضع و اتخاذ تصمیمی ملی برای تعامل با تعلل رژیم صهیونیستی در عمل به تعهداتش است.

گروه‌های مقاومت در غزه درصدد تشدید مقاومت مردمی در سایه تشدید شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و تشدید محاصره غزه هستند.

در همین راستا روزنامه عبری‌زبان معاریو هم نوشت که در نتیجه شکست تلاش‌های طرف‌های واسطه برای حل مسائل اختلافی، احتمال تشدید تنش و درگیری مجدد با مقاومت در جبهه غزه بسیار زیاد است.

این روزنامه به‌نقل از منابع امنیتی اشاره کرد که ارتش رژیم صهیونیستی خود را برای احتمال درگیری همزمان در سه جبهه با همکاری مقاومت فلسطین و حزب‌الله آماده می‌کند.

برخی منابع در جنبش حماس نیز از تلاش‌های گسترده طرف‌های واسطه طی روزهای اخیر با هدف جلوگیری از درگیری نظامی مجدد در غزه خبر دادند.

این منابع عنوان کردند که رژیم صهیونیستی همچنان در مورد پرونده بازسازی غزه لجاجت به خرج می‌دهد و می‌خواهد این پرونده را به مسئله بازگرداندن نظامیان اسیر خود در غزه پیوند دهد.

اخبار مرتبط

ما باید به مردم فلسطین و اوکراین به یک اندازه اهمیت بدهیم

رویترز: آتش بس غزه تا ساعاتی دیگر اجرایی می شود

شمار شهیدان نوار غزه به ۳۲ نفر رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha