نایب رئیس شورای شهر تهران در گفتگو با سراج24:

شهرداری به تنهایی توان مبارزه با معضلات را ندارد/ دستگاه های اجرایی می توانند جامعه هدف انقلاب اسلامی را بهتر از گذشته کنند

شهرداری به تنهایی توان  مبارزه با معضلات را ندارد/ دستگاه های اجرایی می توانند جامعه هدف انقلاب اسلامی را بهتر از گذشته کنند

به گزارش سراج24؛ پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران در گفت و گوی اختصاصی با سراج24 گفت: موضوع اصلی در کمیسیون های شورای شهر و شهرداری جدید، مبارزه با فساد و تخلفات در حوزه های مختلف شهری است.
سروری ادامه داد: اولین برنامه تقویت نظارت هاست که در تلاشیم تا با هوشمند سازی، نظارتها به صورت آنلاین هم از بروز هر تخلفی مطلع و هم قدرت نفوذ نمایندگان در نظارتها را بالا ببریم.
او افزود: با این هوشمند سازی سیستمی شکل خواهد گرفت که نمایندگان میتوانند مشکلات، ضعف ها، نواقص و تخلفات را رصد و در خصوص آنها به مراجع زیربط اطلاع دهند و دیگر نیازی به فرایند مدول گذشته نیست.

سروی گفت: زوایای این طرح در حال بررسی و بگونه ایست که. نسبت به گذشته نظارت ها را متفاوت می کند، چراکه نوع جدیدی از رفتار نظارتی است و کمک به حذف تخلفات از سیستم های خدماتی شهرداری را دارد.
وی ادامه داد: با هوشمند سازی درصدد آنیم تا قبل از وقوع تخلف، ازآن جلوگیری کنیم و با حذف مداخله انسانی و سیستماتیک کردن خدمات، نیازمندی های شهروندان را رسیدگی کنیم و تخلفات فردی را حذف خواهیم کرد.

نائب رئیس شورای شهر افزود: باید در نظارت با اعمال سیستم پیشگیری از بروز فساد جلوگیری کرد و با کاهش آمار و بالا رفتن دقت، درصورت مشاهده تخلفی با آن بصورت قاطع برخورد کرد.

سروری گفت: مردم نیز در برخورد با تخلفات، بسیار میتوانند به شهرداری کمک کنند و با در نظر گرفتن سوت زنی اجتماعی نسبت به تخلفات، مردم را در داشتن شهری بهتر در این طرح سهیم می دانیم.

وی افزود: آقای زاکانی بهترین گزینه برای شهرداری تهران بود چرا که وی تجارب بالایی دارند که ازسویی در مرکز پژوهش های مجلس بودند و از طرفی دیگر دوازده سال نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بودند و کاملا به مشکلات این کلانشهر مشرف هستند.
سروری ادامه داد: این یک فرصت طلایی است چون دولت، مجلس، قوه قضاییه و شعرداری همگی انقلابی اندو میتوانند در کنار هم، جامعه هدف انقلاب اسلامی را بهتر لز گذشته کنند.

نائب رئیس شورای شهر در پایان در خصوص معضلات شهر تهران بلاخص گسترش اعتیاد در برخی مناطق شهری گفت: شهرداری بعنوان یک نهاد فرعی، تنها نمیتواند با معضلات روبرو شود و نیاز به همکاری دولت است و باید این همکاری قوت بگیرد و شاهد ناهنجاری ها در آینده پایتخت نباشیم.

اخبار مرتبط

راه شهروندان تهرانی‌ ۱۱۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود

چه کسی پاسخگوست؟ | آلودگی هوا در پیچ و خم بی تدبیری مسئولان

اتوبوس و تاکسی های جدید تهران تحویل گرفته شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha