ماموستا مبارکشاهی: امام حسین(ع) یک الگوی کامل برای جهانیان است

ماموستا مبارکشاهی:  امام حسین(ع) یک الگوی کامل برای جهانیان است

به گزارش سراج24؛ به مناسبت ایام سوگواری امام حسین(ع) ماموستا ملا احمد مبارکشاهی امام جمعه اهل سنت شهر مرزی نودشه از توابع شهرستان پاوه کرمانشاه در گفتگویی ضمن تسلیت این ایام به تمام مسلمانان جهان با اشاره به علاقه و حب اهل بیت در دل جامعه اهل سنت اظهار داشت آنچه که باعث احترام و علاقه اهل بیت در جامعه اهل سنت می باشد برگرفته از کتب تفاسیر علما و بزرگان اهل سنت ازدیدگاه قرآن کریم و سنت  پیامبر اکرم(ص) می باشد.
ماموستا مبارکشاهی در ادامه به مقام والای اهل بیت پیامبر(ص) در قرآن کریم اشاره کرد و افزود: "خداوند بزرگ در سوره شورا آیه 23 قرآن کریم می فرماید: بگو من هیچ پاداشی از شما برای رسالتم درخواست نمی کنم جز دوست داشتن نزدیکان و اهل بیتم".
وی عشق و علاقه به اهل بیت پیامبر را ریشه در ایمان دینی هر مسلمان دانست و بیان داشت: محبت و ارادت به آن بزرگواران آنقدر گسترده و فراگیر است که با اطمینان می توان گفت که دوستی با اهل بیت یکی از ارکان اصلی وحدت و برادری بین مذاهب اسلامی است.
امام جمعه نودشه در ادامه افزود: عشق و علاقه والا به آن بزرگواران اختصاص به مذهب خاصی ندارد بلکه امت اسلامی چه شیعه و چه سنی بنا به وصل بودن این عزیزان به پیامبر اسلام از لحاظ معرفتی قابل احترام و تکریم هستند و این اظهار علاقه و احترام وسیله تقرب به در گاه خداوند متعال است و برای آن اجر اخروی دارد.
ماموستا مبارکشاهی گفت: با وجود اختلافات فقهی که بین مذاهب اسلامی وجود دارد اما امام حسین(ع) در بین تمام مذاهب مخصوصا اهل سنت جایگاه ویژه و خاصی دارد.
امام جمعه اهل سنت شهر مرزی گفت: دیدگاه اهل سنت به امام حسین(ع) دیدگاه قران و احادیث به اهل بیت است زیرا وقتی خداوند متعال اجر و پاداش  زحمات تبلیغ ورسالت را با آن عظمت  به عهده اهل بیت می گذارد حرفی برای کسی باقی نمی ماند.
ایشان در ادامه به احادیث مختلف در مورد احترام به امام حسین (ع)در کتب معتبر اهل سنت اشاره کرد و اظهار داشت: امام مسلم در جلد چهارم کتاب خود صفحه 122 با بیان حدیثی از امام حسین(ع) اشاره می کند که خلیفه دوم احترام و حرمت امام حسین (ع) را از فرزند خود عبدالله بن عمر بالاتر و واجب تر می داند.
امام جمعه نودشه در ادامه بیان داشت: مذهب اهل سنت شافعی علاقه خاص و ویژه ای به امام حسین(ع) و اهل بیت دارد که خود امام شافعی عشق و علاقه به اهل بیت پیامبر را واجب دانسته و فرموده اند: که اگر کسی در نماز خود بر خاندان و اهل بیت رسول اکرم(ص) دعا نفرستت نمازش قبول نیست.
ماموستا مبارکشاهی در ادامه گفت: امام حسین(ع) با شهادت خود درس آزادگی و دلداگی به خداوند متعال و حراست از دین و کتاب خدا و رسالت خاتم پیامبران را به دنیا داد.
امام جمعه شهر مرزی نودشه با بیان اینکه امام حسین(ع) یک الگوی کامل برای جهانیان است تصریح کرد: امروز باید الگوی زندگی ما و فرزندمان ایشان باشد و از  صداقت، استقامت، مقابله با استکار را ایشان یاد بگیریم.
وی در پایان با شعری از شیخ رضا طالبانی از شاعران بزرگ و به نام اهل سنت  ایام شهادت امام حسین(ع)و یاران باوفایش را تسلیت گفت:
در ماتم آل علی خون همچو دریا می‌رود
تیغ است و بر سر می‌زند دست است و بالا می‌رود
از عشق آل ابوالحسن این تیغ زن آن سینه زن
داد و فغان مرد و زن تا عرش اعلا می‌رود
از بهر آن شمع خدا یعنی حسین کربلا
جان‌ها همی گردد فدا سرها به یغما می‌رود
کوتاه کن افکار را بدعت مگو این کار را
این سوگ آل حیدر است این خون نه بی‌جا می‌رود

اخبار مرتبط

۴ نفر از اصحاب امام علی (ع) که از شهادت خود و دیگران خبر داشتند

رویداد فرهنگی هنری «ماه تمام» برگزار می‌شود

حضور اسماعیلی در عزاداری امام حسین (ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha