«مادرانه» شهید فرزانه در شبکه پنج سیما

«مادرانه» شهید فرزانه در شبکه پنج سیما

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، همزمان با سالروز بازگشت و تشییع پیکر شهید مدافع حرم شهید حاج رضا فرزانه، مستند «مادرانه» که با هدف گفتگو با مادر این شهید عزیز تولید شده است، چهارشنبه ۲۷ مردادماه ساعت ۷ صبح از شبکه پنج سیما پخش می شود.

مجموعه «مادرانه» به کارگردانی سید احمد معصومی نژاد تهیه شده است. این مستند ۷۰ قسمتی ضمن تبیین خاطرات مادران شهدا از فرزندان شهیدشان، شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای امنیت ایران اسلامی را معرفی می کند.

قسمتی از این مجموعه که به همت گروه اجتماعی شبکه پنج سیما در تاریخ ۲۷ مرداد ماه ساعت ۷ صبح از شبکه پنج سیما پخش می شود به مادرانه شهید حاج رضا فرزانه تعلق دارد.

سردار حاج رضا فرزانه متولد سال ۱۳۴۳ و از فرماندهان سابق لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) بود. این شهید بزرگوار طی سال‌های ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۷ در هشت سال دفاع مقدس مجروح شد. فرزانه از جمله جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود که از یاران نزدیک سردار شهید حاج حسین همدانی به شمار می‌آمد. با ادامه تحرکات و پیشروی نیروهای تکفیری در سوریه سردار فرزانه به صورت داوطلبانه راهی سوریه شد و روز پنجشنبه ۲۲ بهمن ماه ۹۴ طی عملیات مستشاری توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید و پیکر مطهرش به دست گروه‌های تکفیری افتاد.

سرانجام پیکر او پس از ۶ سال توسط نیروهای تفحص کشف و هویت وی از طریق آزمایش DNA شناسایی شد و به میهن اسلامی بازگشت. پیکر شهید حاج رضا فرزانه در ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ در قطعه ۲۹ بهشت زهرای تهران آرمید.

اخبار مرتبط

مادر شهید مفقودالاثر لامردی به فرزند شهیدش پیوست

در عرفان‌های نوظهور بیشتر به اباحه گری و مسائل جنسی توجه می‌شود

هنوز خانواده شهدا زخم زبان می‌شنوند

1 نظر

ارسال نظر

capcha