یادداشت؛

او رفت تا مقاومت بماند/ پیام امام حسین (ع) و حوادث عاشورا چیست؟

او رفت تا مقاومت بماند/ پیام  امام حسین (ع) و حوادث عاشورا چیست؟

به گزارش سراج24؛ عبدالرضا قهرمانی: با مرور تاریخ اسلام مشاهده می‌گردد که سیر تطور زمانی دارای قربانی های زیادی است، هرچه این سابقه قدیمی تر باشد ، به تعداد قربانی ها افزون می‌گردد. اما صفحات تاریخ نمی توانند نمونه ای به مانند فداکاری بزرگ نوه پیامبر اکرم (ص) حضرت امام حسین (ع) به همراه یاران باوفایش و نزدیکان و عزیزان ارائه دهند.

 این قربانی منبع تقرب به خدا اعلام شد. از رویدادهای دردناک نبرد کربلا درس های زیادی می توان آموخت.
 
همه ساله مسلمانان و غیر مسلمانان در سراسر جهان این رویداد مهم را گرامی می دارند و از خونریزی ناعادلانه در صحرای کربلا غمگین می شوند.
 
مسلمانان ، مهمتر از همه مسلمانان شیعه ، معتقدند که وقایع عاشورا و امام حسین (ع) و شهادت پیروان وفادارش توسط ظالمان،  چیزی است که اسلام را به عنوان آخرین و جامع ترین دین تا کنون زنده نگه داشته است.
 
این رویدادها در تاریخ آنقدر قابل توجه است که حتی پس از 1400 سال هنوز هم مسلمانان و هم غیر مسلمانان را عمیقا تحت تأثیر  قرار می دهد و مظلومان و کسانی که با استبداد مبارزه می کنند عمیقا به آن اعتقاد دارند. حوادث عاشورا در طول تاریخ بشر در نوع  خود بی نظیر است.
 
*اما پیام واقعی امام حسین (ع) و حوادث عاشورا چیست؟
 
شاید اگر بخواهیم به طور خاصه پیام امام حسین (ع) را توضیح دهیم، بنده واقعی خدا بودن و خدمت به خلق خداست.

 جستجوی تاریخ نشان می دهد که هدف واقعی امام حسین از سفر به کربلا اساسا پاکسازی جامعه از شرارت و ترویج‌ نیکی و صلح است، که تنها زمانی امکان پذیر است که مردم از ظالمان رهایی یافته و فقط خدا را خدمت کنند.
 
در واقع آنچه انسان‌ها را از خدمت به غیر خدا نجات می دهد و منجر به نجات در این دنیا و آخرت می شود ، اعتقاد به توحید و تلاش برای مبارزه با استبداد و استکبار کسانی است که خدمت می کنند به شیطان و بر خلاف طبیعت ذاتی انسان عمل می‌کنند.
 
و این همان چیزی است که امام حسین(ع) جان خود را برای آن از دست داد، به طوری که مردم در طول تاریخ می فهمند که مبارزه برای آزادی، مقاومت در برابر ظلم و مبارزه با شر آن ها راه هایی است که به انسان ها در تحقق هدف اصلی خود کمک می کند.

اخبار مرتبط

آقای فروشنده

نیش زهرآلود «عنکبوت مقدس» بر قلب اسلام و ایران

متروپل؛ داغ مشترک این روزهای جامعه ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha