هدف اصلی امر به معروف و نهی از منکر اصلاح جامعه است

هدف اصلی امر به معروف و نهی از منکر اصلاح جامعه است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی روز شنبه در همایش استانی تجلیل از برترین‌های امر به معروف و نهی از منکر کردستان که در سالن جلسات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: باطن امر به معروف و نهی از منکر شامل خیرخواهی، نصیحت، حجاب و تعالی انسان بوده که یکی از خاصیت‌های آن سر و سامان دادن به انسان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه هدایت انسان یکی دیگر از اصول امر به معروف و نهی از منکر است که در زندگی نقش ویژه ای دارد، افزود: نباید با یک نگاه تدافعی به اصلاح عمل در امر به معروف و نهی از منکر نگریست چرا که امربه‌معروف انسان را اصلاح می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بیان کرد: امیدواریم جامعه امروزی در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر بتوانند به‌خوبی عمل کند و اقشار مختلف مردم اجرای فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر را کلید اصلاح جامعه بدانند.

محمود الله مرادی دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان کردستان نیز در این جلسه از برگزاری ۳۳۰ برنامه مختلف در دهه امر به معروف در سطح استان خبر داد و گفت: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی با استقبال مردم مواجه شده و تا روزی که تکلیف بر گردن ما باشد از این فعالیت‌ها کوتاه نمی‌آییم.

وی افزود: بیش از چهار هزار و ۷۰۰ نفر در برنامه‌های فرهنگی این ستاد شرکت داشتند که نشان از وظیفه انقلابی و جهادی مردم استان کردستان است.

الله مرادی اظهار کرد: در استان کردستان بیش از ۳۵ هزار نفر از جمعیت در قالب طلایه دار و شورا جذب ستاد امر به معروف و نهی از منکر شده‌اند.

هدف اصلی امر به معروف و نهی از منکر اصلاح جامعه است

ماموستا فایق رستمی امام‌جمعه سنندج نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در ماه محرم هجرت‌های فراوانی صورت گرفته است، گفت: هجرت پیامبر اسلام (ص) در مدینه منوره در مکر و حیله دشمنان بود که باعث نابودی دشمن و استقرار دین مبارک اسلام شد.

وی با اشاره به اینکه هجرت امام حسین (ع) در راستای تعالی دین اسلام بود، اظهار کرد: هجرت امام حسین (ع) برای نشر دین و رفع ظلم و دفع بی‌عدالتی بود.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: امام حسین (ع) با نثار خون خویش درس شجاعت، استقامت، صبوریت و امر به معروف و نهی از منکر را به آزادی خواهان و حق طلبان برای همیشه تاریخ تعلیم دادند و نام و یاد ایشان برای همیشه زنده است.

اخبار مرتبط

کار رسانه‌ای با محور امر به معروف و جلب رضای خدا، زمینه‌ساز موفقیت است

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

آمریکا فهمیده هرجا ایران باشد جایی برای حضور آنها نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha