عقب نشینی در برابر نفوذ غرب موجب بروز آسیب های اجتماعی است

عقب نشینی در برابر نفوذ غرب موجب بروز آسیب های اجتماعی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی روز شنبه در همایش تجلیل از برترین‌های امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار کرد: مردم این خطه از میهن اسلامی همواره در عرصه‌های فرهنگی و مذهبی نقش آفرین بوده اند.

وی با اشاره به اینکه ایام محرم و بحث امام حسین (ع) یک مسئله وحدت آفرین است، افزود: امام حسین (ع) الگو کرامت‌های انسانی است و در واقع هر کسی که به کرامت‌های انسانی احترام بگذارد به امام حسین (ع) نیز احترام می‌گذارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به اینکه امام حسین (ع) مظهر مبارزه با پلیدی و مجموعه‌ای از الگوهاست، اظهار کرد: امام حسین یک الگویی عینی برای تمام مسلمین است چرا که یک حرکت بشری را به وجود آورده است.

هاشمی گلپایگانی با اشاره به اینکه بالاترین نعمت برای بشر هدایت است، عنوان کرد: با پیروی از امام حسین (ع) می‌توان وحدت شیعه و سنی را تبیین کرد و در راستای امر به معروف و نهی از منکر همسو شد.

وی با اشاره به اینکه فلسفه قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: جامعه‌ای که در برابر امر به معروف و نهی از منکر بی‌تفاوت باشد منکرات در آن نفوذ کرده و زمینه نابودی را به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه ظلم و فساد جامعه را به فنا می‌کشاند، افزود: در جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر نباشد تمام زشتی‌ها و منکرات به واقع خود را نشان می‌دهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، بیان کرد: متأسفانه در برابر حمله و تهاجم فرهنگ منکر غربی در بسیاری از موارد عقب نشینی کرده ایم و این توطئه‌ها خانواده‌ها را فرا گرفته و تأثیری منفی بر تربیت جوانان گذاشته است.

هاشمی گلپایگانی ادامه داد: متأسفانه فحشاء، منکر و مشروبات الکلی خانواده‌ها را به نابودی کشانده است و در بسیاری از مواقع ما ساکت نشسته ایم و کاری انجام نمی داده ایم.

وی به تغییر فرهنگ و رواج نگهداری از سگ اشاره و خاطرنشان کرد: نگهداری از سگ جزئی از فرهنگ ما نیست که متأسفانه در بسیاری خانواده‌ها رواج پیدا کرده و حیوانات را در آپارتمان‌ها زندانی می‌کنند.

وی تأکید کرد: باید با ترویج معروفات و نشر ارزش‌های فرهنگی و دینی در مقابل نشر منکرات نشأت گرفته از فرهنگ منحط غرب ایستادگی کنیم.

اخبار مرتبط

همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

الهام از تجارب دفاع مقدس، نقشه‌های دشمنان را به شکست مبدل خواهد کرد

فراکسیون حزب‌الله: نمی‌گذاریم دشمن صهیونیستی به خواسته‌اش برسد

0 نظر

ارسال نظر

capcha