ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هیئات عزاداری شاه حسین گویان

 ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هیئات عزاداری شاه حسین گویان

به گزارش سراج24، اصغر عبادی ضمن قدردانی از تلاش‌های هیئات مذهبی در تعظیم شعائر دینی و اقامه عزای حسینی و اهتمام در ترویج فرهنگ عاشورا و تقدیر از زحمات شبانه روزی مدیران و کادر پزشکی و پرستاری و سایر نهادهای اداری و انتظامی و امنیتی در حفظ سلامت و برقراری نظم و امنیت مردم و عزاداران حسینی گفت: با توجه به وضعیت خاص و انتشار نوع جدید ویروس کرونا و تاکید مجدد مقام معظم رهبری رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هیئات عزاداری ضروری است.

رئیس شورای هیئات استان آذربایجان شرقی ادامه داد: با تاکید مدیران سازمان تبلیغات اسلامی در تبعیت از دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، انتظار می‌رود هیئات مذهبی به خصوص هیئات عزاداری شاه حسین گویان اهتمام و تلاش‌های مجدانه لازم را به تأسی از سیره عملی فرهنگ و نهضت عاشورای حسینی در جهت رعایت و اجرای تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی به کار بگیرند.

وی افزود: عزاداران حسینی در کنار عزاداری توأم با شور و شعور حسینی به عنوان سفیران سلامت و بهداشت باشند و بار دیگر محرم ماندگار را در کارنامه معنوی به ثبت برسانند.

وی گفت: همانطوری که در تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشتی و کمک‌های مومنانه و مواسات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا هیأت‌های مذهبی و حسینی خوش درخشیده و در تاریخ ماندگار شده‌اند، در این دوران نیز تلاش‌های خود را به کار گیرند.

اخبار مرتبط

رنگ ۳۵۱ شهر در نقشه کرونایی کشور آبی شد

مجموع واکسن‌های تزریق شده ۱۵۵ میلیون و ۵۸ هزار دوز

شناسایی ۳۴ بیمار جدید کرونایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha