صهیونیسم ارتباطی به «دین» ندارد

صهیونیسم ارتباطی به «دین» ندارد

به گزارش سراج24، مریم فرهنگ کارگردان مستند «مسیحیت صهیونیسم» (Christian Zionism) که این روزها مراحل پایانی تولید این اثر را پشت سر می‌گذارد درباره ساخت مستند جدیدش توضیح داد: این مستند ۳۰ دقیقه‌ای نگاهی دارد به فرقه‌ای از دین مسیحیت که به صهیونیسم معتقد است. پیروان این فرقه اعتقاد دارند که مسیح برای بار دوم به زمین رجعت خواهد کرد؛ اما شرط ماقبل این اتفاق، مهاجرت یهودیان به سرزمین‌های مقدس فلسطین و تشکیل یک حکومت یهودی است.

وی با اشاره به محتوای مستند اضافه کرد: هدف از ساخت مستند «مسیحیت صهیونیسم» ارائه این حقیقت تاریخی است که صهیونیسم ارتباطی به دین ندارد و صرفاً یک تفکر سیاسی است.

فرهنگ یادآور شد: در این مستند برای مخاطب انگلیسی زبان شبکه پرس تی وی تبیین می‌کنیم که مسیحیت صهیونیسم نیز دغدغه دین را ندارد، بلکه می‌خواهد اهداف سیاسی خود را پیش ببرد و به بهانه دین مسیحیت، اشغال فلسطین توسط یهودیان و تشکیل رژیم غاصب و جعلی اسرائیل را موجه جلوه دهد.

کارگردان «مسیحیت صهیونیسم» گفت: در این مستند تلاش می‌کنیم تا مخاطب را با تاریخچه، رویکردها، اهداف و عملکرد مسیحیت صهیونیسم و حامیان و مروجانش آشنا کنیم.

فرهنگ در پایان بیان کرد: پژوهش درباره ساخت «مسیحیت صهیونیسم» از دو ماه پیش آغاز شد و با تأیید تحقیقات انجام شده، کار تولید مستند که در قالب مستند آرشیوی و پژوهش محور ساخته می‌شود، آغاز شد و هم اکنون نیز مستند در مرحله تدوین است.

«مسیحیت صهیونیسم» در آینده نزدیک از شبکه پرس تی وی به روی آنتن خواهد رفت.

اخبار مرتبط

صهیونیسم ادبی مقدم بر صهیونیسم سیاسی است

«جهل مرکب» مستند می‌شود

ایران به پایتخت مبارزه با صهیونیسم تبدیل شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha