هیئت‌های مذهبی تنها در اماکن روباز دارای مجوز برگزار شود

هیئت‌های مذهبی تنها در اماکن روباز دارای مجوز برگزار شود

به گزارش سراج24، عیسی فرهادی فرماندار تهران ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، با اشاره به شرایط شکننده و همه‌گیری شیوع ویروس کرونا و همزمانی آن با ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی درمراسم‌های عزاداری محرم الزامی است و هیئت‌های مذهبی موظف به اجرای این دستورالعمل‌ها هستند.

فرماندار تهران خطاب به مسئولان برگزاری مراسم‌های عزاداری در تهران گفت: مسئولین امر باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد شرکت‌کنندگان و زمان برگزاری مراسم به مدت ۲ ساعت توجه داشته باشند و مراسم صرفاً در مکان‌های روباز و دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.

وی افزود: ضمن تشکر از همه کسانی که در این مناسبت و مناسک مذهبی رعایت کامل پروتکل‌ها به عزاداری سرور و سالار شهیدان می‌پردازند، خاطر نشان کرد: از همه هیأت‌ها، مساجد و برگزار کنندگان مراسم‌ها واقعاً عاجزانه تقاضا می‌کنیم که مسائل مربوط به پروتکل‌های بهداشتی و ابلاغیه‌های مصوب قرارگاه و ستاد ملی را حتماً مراعات کنند.

فرهادی با درخواست از مردم عزیز تهران برای رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی، گفت: برخی از مجالس در داخل خانه‌ها برگزار می‌شود. خواهش ما این است که با مراعات این موضوعات انجام شود.

فرماندار تهران در پایان با تاکید بر اینکه شرایط کنونی کشور به لحاظ روند شیوع بیماری خطیر و حساس است؛ گفت: هر کاری را که انجام می‌دهیم اگر هماهنگی و همدلی مردم نباشد امکان موفقیت در آن نیست.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

ممنوعیت ورود هیئات به قم در روزهای پایانی صفر

0 نظر

ارسال نظر

capcha