سردار پاکپور: سپاه آماده توسعه مراکز واکسیناسیون است

سردار پاکپور: سپاه آماده توسعه مراکز واکسیناسیون است

به گزارش سراج24؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور عصر دیروز در حاشیه بازدید از مجتمع درمانی شهید نجفی در مشهد اظهار داشت: بیمارستان‌های سیار و استقراری نیروی زمینی سپاه پاسداران در سراسر کشور عمده توان خود را برای مقابله با ویروس منحوس کرونا و ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا به کار گرفته‌اند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران عنوان کرد: بعد از صدور فرمان روز گذشته فرمانده معظم کل قوا مبنی بر به کارگیری همه امکانات نیروهای مسلح در بخش درمان کشور برای مقابله با کرونا، قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در نیروی زمینی سپاه پاسداران تشکیل شد.

وی ادامه داد: امروز هم در خدمت مردم مشهد هستیم تا بتوانیم برای عملیاتی کردن اقداماتی که نیروی زمینی سپاه می‌تواند در راستای کمک به بخش درمان استان خراسان رضوی انجام دهد، برنامه‌ریزی لازم را صورت دهیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: در جلسه‌ای که به منظور بررسی شرایط استان با فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه (ع) و مسئول بهداری شمال‌شرق نیروی زمینی سپاه داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که علاوه بر به‌ کارگیری بیمارستان سیار، به‌عنوان یکی از بیمارستان‌های تخصصی نیروی زمینی در سطح شهر مشهد، بیمارستان ثابتی هم در دو سه روز آینده به ارائه خدمات به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند که این اقدام می‌تواند در حوزه بهداشت و درمان مؤثر باشد.

سردار پاکپور ادامه داد: به منظور عملیاتی شدن این مهم، بخش‌هایی از مجتمع درمانی شهید نجفی،واقع در جنوب شهر مشهد، برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی تجهیز خواهد شد.

وی تأکید کرد: نیروی زمینی سپاه پاسداران می‌تواند متناسب با نیاز و درخواست وزارت بهداشت و درمان، ضمن توسعه مراکز واکسیناسیون، بعضی از بخش‌های مراقبتی مثل بخش‌های نقاهتگاهی را که نیاز به بستری نداشته باشند، در شهر مشهد راه‌اندازی کند. 

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بیان داشت: سپاه استان نیز از صبح امروز اجرای طرح شهید سلیمانی را آغاز کرده است که امید است بتوانیم با این اقدامات کمک اساسی در جهت پایین آوردن آلام مردم خراسان رضوی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

واکسیناسیون دانش آموزان اختیاری است

خطرات پیک هفتم در سویه BA۵ / پنجره طلایی واکسیناسیون را جدی بگیریم + نقشه

واکسیناسیون موثرترین اقدام برای کنترل همه‌گیری کروناست

0 نظر

ارسال نظر

capcha