باورهای دینی خط قرمز علی سلیمانی بود

باورهای دینی خط قرمز علی سلیمانی بود

به گزارش سراج24، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی طی پیامی درگذشت زنده یاد علی سلیمانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون را که صبح روز پنجشنبه ۲۱ مرداد بر اثر ابتلاء به کرونا چشم از جهان فروبست، تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت زارعی چنین آمده است:

«من مات علی حب آل محمد صلی الله علیه و آله مات شهیدا

هر کس بمیرد و محبت آل محمد صلی الله علیه و آله در دلش باشد، شهید است.

برادر عزیزم هنرمند با اخلاص، علی سلیمانی، بازیگر، نویسنده و کارگردان متعهد و با اخلاق کشورمان در حین انجام وظیفه به سان مجاهدی در راه خدا دعوت حق را لبیک گفت و به محبوب پیوست.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می‌فرمایند: کسی که برای [کسب روزیِ] خانواده اش زحمت بکشد و در آن راه به سوی خدا پرواز کند مانند مجاهدِ در راه خداست.

علی سلیمان بازیگر، نویسنده و کارگردانی توانمند، متعهد، بااخلاق، انقلابی و خوش ذوق و از همکاران و دوستان خوب ما در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بود. از ویژگی‌های علی سلیمانی تدین و تعهد او به مذهب و انقلاب بود که تا آخرین لحظه دست از آرمان خود برنداشت. سرتاسر وجودش لبریز از محبت اهل بیت علیهم السلام بود. بارها تقاضا کرد که در سوریه و اجرای نمایش مذهبی با گروه ما همراه شود. وقتی می‌پرسیدم که در چه کاری می‌خواهی گروه را یاری کنی تو که زبان عربی بلد نیستی که بازی کنی، پاسخ می‌داد: من حاضرم جاروکش خدمتگزاران حضرت زینب سلام الله علیها باشم و صحنه شمارا جارو کنم و بقیه اش دیگر مهم نیست و قرار بود در سفر امسال شرایط حضور ایشان را فراهم کنیم و همسفر باشیم.

این مرد بزرگ در حین فعالیت‌های هنری اش هنگامی که صدای اذان را می‌شنید کار را رها کرده و به نماز می‌ایستاد. علی سلیمانی باورهای دینی و مذهبی اش خط قرمزهای زندگیش بود و در این مورد با هیچ کسی روی در وایسی نداشت. در فتنه‌ها و غوغاهای دشمنان، دست از آرمان‌ها و اعتقاداتش برنداشت و با صلابت و شجاعت، پای دین و انقلاب ماند و پیمان خود را نشکست.

اینجانب این ضایعه و رحلت شهادت گونه اش را به خانواده محترم ایشان و جامعه هنری و تمام علاقمندانش تسلیت عرض کرده و از خداوند برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

علی جان روحت شاد و در بهشت برین با محمد و آل محمد علیهم السلام محشور باد.»

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha