همه زیر دِین امام حسین (ع) هستند

همه زیر دِین امام حسین (ع) هستند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام احسان بی آزار تهرانی ظهر پنجشنبه در دومین مراسم عزاداری اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان به مناسبت فرارسیدن ماه محرم با بیان اینکه برگزاری این برنامه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصفهان قابل توجه است، اظهار داشت: ضروری است که در همه مراسم‌ها این اصل مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اعتقاد به معراج امری اساسی است، ابراز داشت: هر کس معراج را نفی کند، اصل ضروری را نفی کرده و دین خود را از دست داده است چرا که این امر مقدس‌ترین سفر تاریخ است.

تولیت آستان امامزاده صالح (س) با بیان اینکه معراج معجزه حضرت محمد (ص) است، ادامه داد: سیر پیامبر (ص) در معراج جسمانی بوده است و با اراده خداوند انجام شده است.

وی با بیان اینکه دو پیامبر در بین ۱۲۴ هزار پیامبر به مقام برتر رسیده‌اند، گفت: حضرت ابراهیم (ع) و حضرت محمد (ص) به این مقام رسیده‌اند که حضرت ابراهیم خلیل الله و حضرت محمد (ص) حبیب الله خوانده شده‌اند.

حجت الاسلام بی آزار تهرانی با بیان اینکه بزرگترین امتحان عالم ذبح امام حسین (ع) است، اضافه کرد: زینب (س) در عاشورا ۱۸ اسماعیل را دید و این ذبح عظیم خداست که آن را به خدا تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه پیامبر نحوه شهادت امام حسین (ع) را با خداوند میثاق کرده بود، ابراز داشت: همواره پیامبر با دیدن امام حسین (ع) او را از سر تا پا می‌بوسیدند و همواره همه در تعجب بودند.

تولیت آستان امامزاده صالح (س) گفت: همه زیر دین امام حسین (ع) هستند و همه هستی را مدیون رشادت‌های این امام همام هستیم.

اخبار مرتبط

سخنرانی رئیس جمهور نشان‌دهنده عزت ایران است

همایش بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی کرونا در دانشگاه امام حسین برگزار می‌شود

آیت‌الله جوادی آملی: علم در غرب مُثله شده و حاصل آن جنایت و خونریزی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha