مراسم سالگرد شهادت پرچمدار مبارزات انقلابی بوشهر برگزار شد

مراسم سالگرد شهادت پرچمدار مبارزات انقلابی بوشهر برگزار شد

به گزارش سراج24، مدیر حوزه علمیه استان بوشهر ظهر پنجشنبه در این مراسم اظهار داشت: شهید عاشوری را می‌توان الگوی مناسبی به جهت سیاسی، انقلاب، فرهنگی و مذهبی دانست.

حجت‌الاسلام رضا خدری با بیان اینکه شهید عاشوری و دیگر شهدا الگوی خوبی برای مردم به ویژه برای روحانیون در زمینه‌های مختلف هستند اضافه کرد: این شهید فکر روشنی داشته است و همواره سعی می‌کرد جامعه را در مسیر صحیح هدایت و همراهی کند.

وی افزود: شهید عاشوری حتی در سخنرانی‌های خود به مسائل بهداشت هم اهمیت می‌داد و بر توجه به امر بهداشت و درمان تاکید می‌کرد؛ این در حالی است که معمولاً بیشتر توجه روحانیت در سخنرانی‌ها معطوف بیان نکات دینی و مذهبی است اما این شخصیت روشنفکر با دید باز به دیگر مسائل جامعه توجه ویژه ای داشت.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با تسلیت ایام ماه محرم و سوگواری اهل بیت (ع) ابراز داشت: مبادا مراسم امام حسین (ع) را به گونه‌ای برگزار کنیم که در چشم دیگران طور دیگری دیده شود و فرصتی را برای سو استفاده برخی فرصت طلبان مهیا کند.

مراسم سالگرد شهادت پرچمدار مبارزات انقلابی بوشهر برگزار شد

رئیس سابق مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران نیز اظهار داشت: شهید عاشوری یکی از رهبران انقلاب اسلامی در این دیار بود که توفیق شهادت را قبل از انقلاب کسب کرد.

حجت الاسلام خسرو پناه با بیان اینکه خداباوری و مردم داری اجر و پاداش بالایی نزد پروردگار دارد گفت: کسی خدا خداباور و مردم دار باشد و از روز قیامت بترسد مقامش پیش خداوند والاست و شهید عاشوری چنین شخصیتی داشت.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت: شهید عاشوری نه تنها فقیه در این دنیا بود بلکه در آخرت هم فقیه است چون همواره دغدغه داشت تا مردم را نسبت به علم و دین بهره مند کند.

حجت الاسلام خسرو پناه با اشاره به برخی دیدارها و نشست‌های خود با خانواده شهدا در بوشهر گفت: در این نشست‌ها همواره خانواده‌های شهدا از هم و غم شهید عاشوری سخن می‌گفتند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شهید عاشوری قدرت انطباق مطالب از قرآن و روایات را با مسائل زمانه داشت گفت: این مساله نشان از اجتهاد ایشان بود و در آن زمان مردم را از یک رژیم فاسق و جنایتکار آگاه می‌ساخت اما امروز هنوز عده‌ای حاضر نیستند که در برابر جنایت‌های آمریکا و انگلیس در ایران سخنی را بیان کنند.

وی تواضع در برابر مردم را یکی از ویژگی‌های شهید عاشوری عنوان کرد و ابراز داشت: ایشان در برابر مردم تواضع داشت چرا مردم را ولی نعمت می‌دانست، امروز به این روحیه نیاز داریم که در برابر مردم متواضع باشیم و البته حرمت مسؤولان را نگه داریم و با قدرت با آنان صحبت کنیم.

این مراسم به صورت زنده از سیما مرکز بوشهر و همچنین از شبکه‌های مجازی پخش شد.

مراسم سالگرد شهادت پرچمدار مبارزات انقلابی بوشهر برگزار شد

اخبار مرتبط

چهلمین سالگرد شهید محراب آیت الله مدنی برگزار می شود

مراسم شهادت حضرت رقیه(س) در حرم کریمه اهل‌بیت(س) برگزار می‌شود

شهادت مامور انتظامی در خمین

0 نظر

ارسال نظر

capcha