عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)نبایدسلامت جامعه را به مخاطره بیندازد

عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)نبایدسلامت جامعه را به مخاطره بیندازد

به گزارش سراج24، آیت الله سید کاظم نورمفیدی شامگاه چهارشنبه به مناسبت ماه محرم در گفتگوی خبری اظهارکرد: عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) نباید سلامت جامعه را به مخاطره بیندازد.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باید با رعایت کامل همه دستورالعمل های کادر پزشکی برگزار شود.

وی بیان کرد: ماه محرم ماه شهادت است و جریان عاشورا و کربلا در تاریخ بشریت مانند و نظیر ندارد؛ حادثه ای که بیش از هزار سال پیش اتفاق افتاد اما تاثیرات آن در تاریخ و زندگی انسان ها برای همیشه باقی خواهد ماند.

نورمفیدی گفت: این تاثیر فقط در جامعه اسلامی و در بین پیروان مکتب اهل بیت (ع) نیست بلکه فراتر از مرز اسلام و تشیع است.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: عزاداری سیدالشهدا (ع) از بعد شهادت ایشان جریان پیدا کرد و در میان پیروان اهل بیت (ع) ادامه یافت و به تعبیر حضرت امام (ره) این محرم و صفر بود که اسلام را نگه داشته است.

وی افزود: به تاسی از سنت حسنه اهل بیت (ع) معتقد هستیم که مراسم عاشورای حسینی باید هر سال پر شورتر و تاثیرگذار تر ادامه پیدا کند تا پیام عاشورا جهانگیر شود.

نورمفیدی با توجه به شرایط خاص کشور، گفت: در این شرایط که همه بشریت گرفتار بیماری کرونا است تکلیف ما حساس تر می شود.

وی متذکر شد: در تعالیم دینی گاهی یک تکلیف واجب تعطیل می شود به عنوان مثال روزه برای فرد بیمار مضر است لذا در شرایط فعلی که ما گرفتار کرونا هستیم مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) امر مستحب و حسنه ای است و مثل روزه واجب نیست که بر فرد فرد مسلمانان واجب باشد که این تکلیف را انجام بدهند.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: اگر خدای ناکرده در یک مراسمی حتی یک نفر مبتلا شود و از بین برود قطعاً امام حسین (ع) راضی نخواهد بود لذا بادی تمام مسائل بهداشتی را رعایت کرد و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) به خاطر عشق و علاقه ای که بدارند باید به گونه ای عمل کنند که رضایت خداوند و ائمه معصومین (ع) را به دنبال داشته باشد.

اخبار مرتبط

خطابه و خطیب جمعه در تراز انقلاب اسلامی باشد

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: بانک‌ها‌ مجاز به دلالی ‌نیستند‌

عزاداری مردم قم نشانه دیانت توأم با عقلانیت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha