امام حسین (ع) محور وحدت در جهان است

امام حسین (ع) محور وحدت در جهان است

به گزارش سراج24، حجت السلام مرتضی وافی شامگاه چهارشنبه در مراسم عزاداری خیمه سبز حسینی زواره اردستان، اظهار داشت: در مسیر تعلیم و تربیت چهار راه داریم که یکی زانو زدن در مقابل استاد و یاد گرفتن است، کسی که نتواند در مسیر یادگیری در مقابل استاد زانو بزند و توانایی درک حقیقت را نداشته باشد، می بازد.

وی افزود: در مسیر رشد، انسان باید یک باغبان داشته باشد وگرنه خودرو بار می‌آید، فرد باید توانایی شنیدن مطلبی را داشته باشد و آن را بپذیرد.

مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه با بیان اینکه انسان از بسیاری از مطالب آگاهی ندارد، خاطرنشان کرد: متولیان آموزش، کار خود را انجام می‌دهند و ما هم باید چیزهایی را که از آن اطلاع نداریم یاد بگیریم.

وی در خصوص استفاده از تجربه‌های دیگران، تاکید کرد: لزومی ندارد انسان همیشه در زندگی خود همه مسیرها را تجربه کند بلکه می‌تواند از تجربه‌های دیگران استفاده کند، امروزه آسیب‌های اجتماعی موجب شده جوانان ما با قلب‌های پاک خود به جای قدم نهادن در راه حق، درگیر اعتیاد و مسائل خلاف شوند.

حجت الاسلام وافی خاطرنشان کرد: انسان باید از تجربه‌های تاریخی نیز استفاده کند، جریان تاریخ عاشورا می‌تواند برای ما درس عبرت باشد.

وی یادآور شد: یکی دیگر از زمینه‌های رشد و آموزش، موازنه است که بر اساس وجدان درونی و فطرت پاک انسان‌ها رشد می‌کند.

مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه تاکید کرد: یکی از مسائل جدی که در حوزه عاشورا پژوهی مطرح می‌شود این است که نباید مسائل عاشورا را کوچک کرد و تقلیل داد.

وی با اشاره به اینکه سیدالشهدا برای یک جناح و فرقه خاص نیست، خاطرنشان کرد: خدای متعال حسین (ع) را آفرید که نه تنها محور وحدت برای ادیان و مذاهب بلکه برای همه افراد خارج از دین باشد تا شاید حول محور وحدت حرکت کنند.

حجت الاسلام وافی تصریح کرد: ماجرای سیدالشهدا فقط برای شیعیان نیست و در کشور خودمان و سایر کشورها اهل سنت نیز در کنار اهل تشیع برای حضرت اباعبدالله حسین (ع) عزاداری باشکوهی برگزار می‌کنند.

اخبار مرتبط

همایش بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی کرونا در دانشگاه امام حسین برگزار می‌شود

جریان «عثمانیه» چه بود و چه کرد؟

همه زیر دِین امام حسین (ع) هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha