استقرار انقلاب اسلامی ایران مدیون مجالس عزاداری امام حسین(ع) است

استقرار انقلاب اسلامی ایران مدیون مجالس عزاداری امام حسین(ع) است

به گزارش سراج24، سردار هدایت الله امیری در تشریح نقش حادثه عاشورا و عزاداری امام حسین (ع) در جامعه به خصوص استان هرمزگان بیان داشت: عزاردای امام حسین (ع) برکات زیادی را برای جامعه اسلامی و حتی جامعه جهانی دارد و حماسه ایثاری که در دفاع مقدس نیز شکل گرفت به تاسی از قیام این امام بزرگوار بود. در قالب مراسم عزاداری امام حسین (ع) است که روح انقلابی و ظلم ستیزی و همچنین روح ایثار، شجاعت و قیام در مقابل استکبار زنده می‌شود.

جانشین سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با اشاره به فلسفه عزاداری سالانه در ماه محرم برای امام حسین (ع)، اظهارداشت: نخستین فلسفه عزاداری و برگزاری مجالس برای امام حسین (ع)، زنده نگه داشتن مکتب و دین اسلام است.

سردار امیری یادآورشد: برقراری پیوند عاطفی بین مردم و ائمه اطهار (ع) وهمچنین تبلیغ و ترویج دین اسلام و آشنایی مردم با معارف عمیق اسلام از دیگر فلسفه عزاداری برای امام حسین (ع) است.

وی ابرازداشت: با برپایی محافل و مجالس عزاداری است که یک ارتباط روحانی در قلب مردم شکل می گیرد. علاوه بر مباحث دینی و احکام بخشی از مسائل مهم جهان اسلام و بخشی از مسائل سیاسی کشور و دنیا در مجالس عزاداری امام حسین (ع) برای مردم تبیین می‌شود.

سردار امیری گفت: لذا دلیل بعدی فلسفه عزاداری بر امام حسین (ع) برقراری وحدت و استحکام وحدت مردم است، اینکه مردم در کنار هم قرار می گیرند و دلهایشان به هم نزدیک می‌شود.

وی گفت: هیات‌های مذهبی که شکل می‌گیرد به طور کاملاً مردمی و بدون دخالت دولت است و با هزینه مردمی نیز اداره می‌شود.

جانشین سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان ادامه داد: بخشی از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه نیز به برکت مراسم عزاداری امام حسین (ع) برطرف می‌شود لذا عزاداری امام حسین برکات و اثرات ارزشمند معنوی، اجتماعی، فرهنگی و تربیتی را دارد که با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست.

اخبار مرتبط

سردار فدوی: دفاع مقدس الگوی مقابله با توطئه‌های دشمنان است

حرکت جهانی انقلاب اسلامی تداوم می‌یابد

طرفدار سند 2030 نمی‌تواند طرفدار امام حسین(ع) باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha