حادثه عاشورا آثاری بی سابقه در تاریخ اسلام به جای گذاشت

حادثه عاشورا آثاری بی سابقه در تاریخ اسلام به جای گذاشت

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (۲۰ مرداد ۱۴۰۰) با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و سوگواری حضرت اباعبدالله (ع) گفت: حادثه عاشورا مصیبتی بزرگ بود که آثاری بی سابقه در تاریخ اسلام به جای گذاشت.

ایشان خاطرنشان کرد: شقی‌ترین انسان‌ها، آل پیغمبر را با بی رحمانه ترین صورت ممکن به شهادت رساندند. هر چند این مصیبت بزرگ بود، اما در عین حال خون امام حسین (ع) و یارانش برکات زیادی را برای امت اسلام به همراه داشت.

آیت الله جنتی به برکات قیام اباعبدالله (ع) و یاران با وفای ایشان اشاره و متذکر شد: شهادت امام حسین (ع) و حادثه عاشورا باعث شد اسلام راستین جاودانه بماند و اگر محرم و صفر نبود قطعاً چیزی از اسلام باقی نمانده بود که باید قدردان این نعمت باشیم.

ایشان در ادامه با اشاره به عزاداری مردم کشورمان برای سرور و سالار شهیدان در شرایط کرونایی تصریح کرد: مردم متدین کشورمان همچون سال گذشته با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در حال اقامه عزا برای حضرت سیدالشهدا (ع) هستند که ان‌شاءالله مأجور درگاه الهی قرار گیرند.

دبیر شورای نگهبان در خاتمه درگذشت همسر صادقی مقدم را تسلیت گفته و برای این عضو حقوقدان شورای نگهبان از خدای متعال طلب صبر و عافیت کرد.

اخبار مرتبط

وزیر اطلاعات: دو فرانسوی بازداشت شده توریست نبودند

تعقیب قضائی عاملان و مباشران ترور شهید سلیمانی را رها نمی‌کنیم/ ‌حقوقدانان جهان آمریکا را محکوم کردند

دولت سیزدهم سینه خود را برای رفع مشکلات کشور سپر کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha