اهتزاز پرچم حرم امام حسین (ع) در شرق تهران

اهتزاز پرچم حرم امام حسین (ع) در شرق تهران

به گزارش سراج24، مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳ در حاشیه این مراسم گفت: در این مراسم تعویض پرچم، قدردانی از پیر غلامان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شروع ایام عزاداری امام حسین (ع) با همراهی مردم و هیئت‌های مذهبی انجام شد.

وی افزود: هدف اصلی ما این است که این حرکت و مراسم‌های را به سمت مردم محوری و استفاده بهینه از ظرفیت‌های شهروندی و مشارکت آنها پیش ببریم. او با بیان اینکه در برنامه امروز از اقشار مختلف شهروندان منطقه ۱۳ دعوت شده، عنوان کرد: منطقه ۱۳ بیش از ۱۳۰ هیأت مذهبی دارد و در هر ناحیه حدود ۴۰ تکیه، موکب و هیأت فعالیت می‌کنند.

با یک هدف گذاری مشخص تلاش کردیم که محوریت مراسم‌های محرم در اختیار مردم باشد و مشارکت عمومی صورت بگیرد و شهرداری نقش حمایتی و لجستیکی ایفا کند تا مراسم و عزاداری‌هایی که بیش از هزار سال به صورت مردمی برگزار شده، جنبه دولتی پیدا نکند.

به گفته شکری برنامه‌ریزی های مناسبی برای ماه محرم با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی و هیأت‌های مذهبی منطقه ۱۳ انجام شده است.

شهردار منطقه ۱۳ تاکید کرد: شهرداری منطقه تمام توان خود را خواهد گذاشت که مراسم‌های محرم با کیفیت برگزار و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب رعایت همه جوانب و مسائل بهداشتی در آن انجام شود باشد تا همه افراد با سلامت از این مجالس خارج شوند.

در پایان این مراسم پرچم گنبد حرم حضرت اباعبدالله (ع) که چند روزی در منطقه ۱۳ مهمان است، با حضور جمعی از شهروندان این منطقه در فلکه دوم نیروی هوایی به اهتزاز درآمد.

اخبار مرتبط

خیران در دهه اول ماه محرم چقدر به نیازمندان کمک کردند؟

بیمارستان بقیه الله(عج) میزبان کاروان «نسل حسینی» خواهد بود

اهتزاز پرچم عزای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در دریاچه خلیج فارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha