طرح اعزام روضه‌خوان به روضه‌های خانگی در قزوین اجرا می شود

طرح اعزام روضه‌خوان به روضه‌های خانگی در قزوین اجرا می شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام رضا نوروزی در خصوص برنامه‌های محرمی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عنوان کرد: برنامه‌های اداره اوقاف در خصوص محرم روز گذشته با تعویض پرچم در بقاع متبرکه، اجرای مراسم سیاه پوشان در سطح بقاع و برای اولین‌بار با اذن عزا که سراسری بود، در سطح استان آغاز شد.

وی اذعان کرد: در روز دوم محرم مانند هرسال مراسم لبیک یا حسین برگزار می‌شود.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه از ایجاد کارگاه دوخت در امامزاده حسین (ع) خبر داد و تشریح کرد: در این کارگاه دوخت لباس‌ها نمادین ویژه مراسم شیرخوارگان حسینی که ۲۵ مردادماه در سطح بقاع متبرکه برگزار می‌شود، تولید می‌شود و این کارگاه پیش از شروع محرم کار خود را آغاز کرده‌است.

این مسئول اظهار کرد: مراسم ردپای ستاره که بزرگداشت مقام حضرت‌رقیه (س) است برای دختران خردسال و همچنین برنامه نوجوانان حسینی با جامعه هدف نوجوانان و به یاد حضرت قاسم (ع) با همکاری اداره آموزش‌وپرورش اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: چهارپایه‌خوانی نیز در بقاع متبرکه احیا خواهد شد و فضای مناسب توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در بقاع متبرکه تبیین و حاضر خواهد شد.

نوروزی با اشاره به اجرای برنامه رهروان زینبی، تصریح کرد: این برنامه ویژه بانوان است و در روز یازدهم محرم برگزار خواهد شد.

این مسئول ابراز کرد: تعزیه‌خوانی نیز به قوت سال‌های پیشین اجرا خواهد شد مانند شب‌گذشته که در امامزاده‌اسماعیل باراجین اولین شب تعزیه برپا شد.

معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف استان قزوین خاطرنشان کرد: رزمایش سلامت با هدف توزیع ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی بین عزاداران شکل‌گرفته‌است برای شهر قزوین در امامزاده حسین (ع) و چهارا نبیا و در شهرستان‌ها البرز، بوئین‌زهرا و تاکستان هرکدام در یک بقعه‌متبرکه صورت خواهد گرفت که در برخی موارد تا مرحله تست‌ کرونا نیز انجام می‌شود.

نوروزی در خصوص اجرای طرح شمیم حسینی که مانند رویه سه سال گذشته امسال نیز برگزار می‌گردد، بیان کرد: این طرح کمک به هیئت‌ها مذهبی از محل درآمد موقوفات است که این کمک‌ها شامل اهدای کتیبه و پارچه و اقلام فرهنگی و سایر موارد است.

وی مطرح کرد: همچنین در حال برنامه‌ریزی برای تهیه و توزیع بسته‌ها غذایی به مستمندان با همکاری گروه‌ها جهادی هستیم و همچنین آمادگی جهت ارسال روضه‌خوان برای روضه‌ها خانگی را داریم.

این مسئول توضیح داد: ۲۴ مبلغ از قم و ۱۵ مبلغ بومی در استان قزوین طرح‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه را پیش خواهند برد.

نوروزی در پایان یادآور شد: تمامی برنامه‌ها با رعایت آئین نامه‌های بهداشتی و نکات مورد تأیید ستاد کرونا اجرا خواهند شد، هرچند که تا کنون همه شاهد همکاری درخشان هیئت‌های مذهبی در اجرای پروتکل‌ها بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بودیم.

اخبار مرتبط

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

برای حل مشکلات کشور از دفاع مقدس الگوگیری کنیم

برگزاری نمایشگاه ویژهٔ دفاع مقدس در پیاده‌راه سبزه میدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha