طرح هر هیئت یک حسینیه کودک در محرم سال جاری اجرا می‌شود

طرح هر هیئت یک حسینیه کودک در محرم سال جاری اجرا می‌شود

به گزارش سراج24، محدثه اخوان قدس با اشاره به طرح حسینه کودک در استان قزوین اظهار کرد: کارگروه کودک و نوجوان پیش از ماه محرم با هدف تربیت دینی کودکان و ساماندهی تشکل‌های کودک و نوجوان شکل گرفت.

مسئول کارگروه کودک و نوجوان اذعان کرد: کارگروه کودک و نوجوان در راستای آغاز ماه محرم آمادگی خود را برای همکاری، ارائه خدمات محتوایی، تجهیزات فضاسازی، اعزام مربی‌های آموزش و محتوای تربیتی و برگزاری مسابقات با هیئات اعلام کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه نیاز اساسی کودکان ما در هیئات فراگیری آموزه‌های دینی و نکات تربیتی مرتبط با ایام محرم بود تصمیم گرفتیم در کنار هیئات حسینیه کودک نیز داشته باشیم تا بتوانیم به زبان کودکانه، کودکان خود را با مکتب امام حسین (ع) آشنا کنیم.

این مسئول ضمن اشاره به اعلام آمادگی هیئات برای ثبت‌نام در طرح حسینه کودک ابراز کرد: کاربرگ‌های نقاشی، کاردستی‌ها و اشعاری که در حسینیه‌های کودک انجام می‌شود متناسب با ایام محرم است و هیئاتی که می‌خواهند در این طرح شرکت کنند می‌توانند خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

عضو ستاد بانوان سازمان تبلیغات گفت: شعار سال جاری نیز همانند سال گذشته با عنوان "نسل به نسل در پناهت هستیم" و "هر هیئت یک حسینیه کودک "برای هیئات برنامه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: توصیه ما رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای تجمع کودکان در حسینیه است و هیئاتی که فضای کافی برای حسینیه کودک را ندارند می‌توانند بسته‌ها و محتوای تربیتی را بین کودکان در هیئات توزیع کنند تا کودکان در کنار مادرانشان امور فرهنگی و تربیتی را انجام دهند و در پایان فعالیت‌های خود را به مربی تحویل دهند.

این مسئول یادآور شد: ما برای اینکه یک شهر دوست دار مادر و کودک داشته باشیم لازم است در ابتدا یک هیئت دوست‌دار مادر و کودک داشته باشیم به همین جهت با استفاده از ظرفیت هیئات و شعار " هیئت دوست‌دار مادر و کودک" حسینیه کودکان را راه‌اندازی کردیم.

وی در پایان گفت: به جهت ترویج فرهنگ حسینیه‌ی کودک در استان این طرح ضمن هماهنگی‌های انجام شده بد صدا و سیمای استان به صورت نمادین در برنامه تلویزیونی خیمه نیز اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا (ع) در دهه سوم ماه محرم

تجمع هیئت های مذهبی ایلام در روزهای تاسوعا و عاشورا لغو شد

مراسم شب پنجم هیئت حضرت علی اکبر(ع) تهران برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha